[closed] Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]
Post Reply
suras333

[closed] Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4260Post suras333
01 Jun 2010, 13:04

Salut,

Am pentru schimb (eventual il si vand daca vreti neaparat):

1. Descent: Journey in the Dark
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... n-the-dark
Este desfacut dar nu a fost jucat niciodata, toate piesele sunt in stare perfecta, in pungi.

2. Descent: Tomb of Ice expansion
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... omb-of-ice
Nu a fost jucat niciodata, toate piesele sunt in stare perfecta, bits-urilor sunt inca unpunched

Caut destul de multe jocuri.. :)

Tales of Arabian Nights
Pandemic
Dixit
Stronghold
Mystery of the Abbey
Citadels
Age of Empires III: the Boardgame
Antike
Dungeon Lords
Mr. Jack
Pirate's Cove
Small World
Talisman 4th Edition
War of the Ring
Prophecy
Last edited by suras333 on 06 Jul 2010, 20:44, edited 1 time in total.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4291Post MandrulDuce
01 Jun 2010, 22:47

Nu detin nici unul dintre acele jocuri pt trade, dar detin ceva lichiditati si dorinta de achizitie. So, name u'r price pt amandoua!

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

suras333

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4309Post suras333
02 Jun 2010, 12:03

Salut,
Pacat ca nu ai nimic pentru trade..

Descent: Journey in the Dark - Pretul original: 290 ron
Descent: Tomb of Ice expansion - Pretul orginal: 180 ron
Total: 470 ron

Pretul meu pentru ambele: 380 ron

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4313Post MandrulDuce
02 Jun 2010, 13:01

Pe e-bay pretul total (cele 2) se ridica la 80$. In conditiile in care expansion-ul e nou si jocul original folosit o data. De taxe de transport nu e vorba, pentru ca cel mai bun prieten al meu face afaceri cu asa ceva si are transporturi foarte dese foarte mari de chestii luate de pe e-bay si mai cumpara si pt mn suportand pe firma cheltuielile si neluandu-mi bani pt ele.

La 80$, comform cursului BNR de astazi (3,45) pretul ar fi de 280 Lei. Din 3 motive as vrea sa-l cumpar de la tine:
1) vad jocul (50% pondere in decizie)
2) procesul e mai rapid (30% pondere in decizie)
3) prefer sa-i dau banii unui impatimit roman care ii va folosi pentru achizitionarea altor board-games (20% pondere in decizie)

Pentru cele trei motive enumerate mai sus, iti fac oferta de 320 de lei pentru cele doua jocuri. Sunt bani destui pentru un joc frumos (pirate's cove, age III, small world, mystery at the abbey) + inca un joc sau un filler. De asemenea, din calculele mele (toate bazat pe preturile de pe boardgames.ro, ai putea achizitiona chiar si 3 jocuri cu banii acestia.
De asemenea, ai putea sa urmaresti rubrica de vanzari si sa achizitioneiz jocuri in stare foarte buna (la fel cum sunt si ale tale) cu preturi mai mici.

Your call!

Chiar daca decizi sa nu efectuam tranzactia iti doresc succes si felicitari pentru lista de jocuri (the wish-list). U've got good tastes! Si multe(deci esti impatimit al fenomenului :D)

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

suras333

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4405Post suras333
03 Jun 2010, 12:02

Salut,

Multumesc pentru mesajul tau - cu siguranta fiecare si-a facut propriile calcule. Idee este ca eu nu ma grabesc f tare - de aceea nici nu l-am pus la vanzare - si mai pot astepta. O reducere de 150 ron este mult prea mare in conditiile in care este un joc superb, intr-o stare perfecta - si tu trebuie sa fii de acord cu lucrul acesta.

Totusi mi-a placut ceea ce mi-ai scris, asa ca putem face altfel: mai scad din pretul cerut de mine 20 ron si ne intalnim in oras, sau 30 ron si vii sa le iei de la mine.

Your call!

Daca nu le vrei asa nu-i nicio problema. Succes si tie cu jocurile si poate ne vedem sambata!

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4409Post MandrulDuce
03 Jun 2010, 12:13

Ai perfecta dreptate. Lucrez in domeniul asigurarilor pe partea de caclul stiintific al tarifelor de prima. Stiu ce inseamna valoarea de piata a unui asset dar ca si impatimit al fenomenului nu pot sa ignor faptul ca e naspa cand te uiti la un lucru pe care l-ai intretinut si de care ai avut grija, care e in stare superba si nu are pret de vanzare doar pentru ca e SH si are o varsta.
Fie, 350 Ron e un pret bun. E o majorare de 30 de lei fata de propunereae mea. Taxiul pana la munca si inapoi + pachetul de tigari. I can live without that for a day.

Facem trade-ul. Sapt viitoare. Sapt asta nu am timp, iar financiar nu prea ma pot intinde pentru ca urmeaza sa ma hotarasc cu prietena unde mergem in concediu. Si sa luam biletele. Iar ofertele care ne plac si din care vom alege una sunt in price range de 450-900 Euro :D

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

suras333

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4416Post suras333
03 Jun 2010, 13:09

In regula, le pun deoparte!
Mult succes in gasirea unei oferte cat mai bune si ne auzim pentru jocuri saptamana viitoare.
Merci!

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 4418Post MandrulDuce
03 Jun 2010, 13:15

Eu iti multumesc. Ne auzim next week cand iau salariu. Poti incepe sa te gandesti ce jocuri noi adaugi la colectie :D

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

suras333

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 5025Post suras333
21 Jun 2010, 11:39

Avand in vedere ca MandrulDuce momentan nu mai poate lua jocurile, anuntul este din nou valabil!

suras333

Re: Schimb Descent: Journey in the Dark & Tomb of Ice

Post: # 5456Post suras333
06 Jul 2010, 20:43

Jocurile au ajuns la altcineva.

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”