March 2018 Romanian Math Trade

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]
User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88400Post Teddy
02 Apr 2018, 11:35

Am si eu rugamintea sa.mi trimita thende si danutzek numerele lor de telefon in privat.
Sunt la volan nu pot sa va dau mesaj individual.
Sper sa-l vedeti.
Mersi

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88432Post AngelEye
02 Apr 2018, 16:54

Daniel Stefanescu wrote:Si eu sunt de acord cu un pachet mare.
componion wrote:Și eu
Perfect atunci azi il fac si maine il trimit la ProfesorChaos. Multumesc si spor la joaca

andrewghost
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 146
Joined: 08 Apr 2015, 16:36
Location: Cluj-Napoca

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88451Post andrewghost
02 Apr 2018, 23:17

Confirm ca am primit jocul de la Cristi84 in stare conform descrierii :) danutzek ii poti trimite jocul lui.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88467Post DanielIndru
03 Apr 2018, 11:40

Mai sunt cateva lucruri de spus, probabil e o idee buna sa includ o versiune scurta a lor in header-ul Math Trade pe viitor.

Rolul meu nu se incheie atunci cand listele de schimburi au fost publicate, ci atunci cand ultimul joc a ajuns la destinatar si toata lumea e multumita.
De aceea vreau sa va incurajez pe fiecare in parte sa faceti doua lucruri:


1. Sa veniti cu propuneri de imbunatatire a regulilor pentru editiile urmatoare.
Indiferent cine modereaza, e important sa avem reguli clare si care ofera un ajutor real.
Dupa cum ati vazut, in editia trecuta au existat propuneri si acum s-au implementat.
Setul de reguli ar trebui sa fie "viu" si sa se adapteze nevoilor noastre.
De asemenea, e nevoie de formulari mai scurte si mai clare, ma voi ocupa de asta.


2. Sa fiti constienti ca descrierile jocurilor din geeklist trebuie sa corespunda realitatii si sa nu acceptati mai putin. Si ca tot procesul de schimburi trebuie sa se desfasoare "ca la carte".
Daca vreunul din lucrurile de mai jos e adevarat, incercati mai intai sa rezolvati problema pe cale amiabila cu partenerul de schimb - iar daca nu reusiti, trimiteti-mi un PM cu detalii:

- Jocul e intr-o stare mai proasta decat cea descrisa initial. Calificative precum "impecabil", "ca nou", "stare foarte buna" trebuie sa reflecte 100% realitatea: mai precis, niciun lucru nu poate fi reprosat, niciun defect nu exista.
- Jocul nu a fost ambalat corespunzator si a suferit daune in timpul transportului.
- Jocul are o alta editie decat cea mentionata.
- Jocul prezinta probleme care nu au fost mentionate sau descrise clar.
- Trimiterea jocurilor a durat mai mult decat v-ati asteptat.
- Comunicarea cu partenerul de schimb a fost greoaie ori formularile au fost lipsite de respect.

Evident, nu pot sa surprind toate motivele de nemultumire. Dar orice va face mai putin motivati sa participati la urmatoarele Math Trades, ar trebui sa incercam sa rezolvam.

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1341
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88470Post ProfessorChaos
03 Apr 2018, 12:14

Am eu o propunere pentru viitoare tradeuri care ar putea ajuta noii participanti:

Sa fie undeva scris mare si clar ca dupa ce dai accept la lista de schimburi trebuie sa apesi si pe submit. Nu ar strica si un mic print screen atasat. Pentru ca exista buton de confirm dar nu si de submit, e usor sa iti scape la primul trade. Am mai auzit cazuri la primi participanti care n-au fost inclusi in schimburi din aceasta cauza.
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1341
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88645Post ProfessorChaos
10 Apr 2018, 14:15

Pachetul de la AngelEye e la mine. Cei care trebuie sa primeasca jocuri ma pot contacta la 0722746976 - Alex.
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88672Post iadrianik
11 Apr 2018, 13:49

eusstacia wrote:
DanielIndru wrote:eusstacia, bine ai venit!
Sper ca ai citit regulile acestui Math Trade si intelegi cum se desfasoara lucrurile.
Daca ai intrebari, foloseste-te de acest thread, sunt multi oameni care au participat la zeci de schimburi si dispusi sa-i ajute pe ceilalti.

Un lucru as dori sa-mi confirmi ca ai citit si esti de acord, ori cineva de pe forum poate garanta pentru tine:
(D) Persoanele care nu au cont cu o oarecare vechime pe forumul FBG.ro (decizie la latitudinea moderatorului) sau nu pot oferi recomandari din partea unui user vechi de pe forum (user ce isi va asuma responsabilitatea pentru cei care ii recomanda), nu vor putea participa la acest trade decat daca sunt dispuse sa trimita jocul inaintea tuturor celorlalti participanti. Prin aceasta conditie dorim sa ne asiguram ca fiecare parte angajata in schimb isi va tine obligatia si nu vor aparea situatii neplacute.
Salut, Daniel,
Am citit regulile, am inteles cum se desfasoara Math Trade-ul (m-am uitat si la niste tutoriale) si sunt de acord. Nu cunosc pe nimeni de pe forum, deci ai doar confirmarea mea ca sunt de acord. Daca va trebui sa trimit jocurile inaintea celorlalti participanti, este in regula.
Multumesc tuturor de urarile de bun venit :)
Eu am avut de primit un joc de la Sigrid in cadrul acestui math trade. Totul a fost in regula: comunicare foarte buna, jocul este in stare excelenta si a fost impachetat foarte bine pentru transport. De altfel, nu am avut nici o indoiala ca totul va fi ok, dar am zis ca acest feedback este util pentru Sigrid, pentru tranzactii viitoare. Iar la urmatorul math trade cred ca poate participa cu drepturi "full". :)

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: March 2018 Romanian Math Trade

Post: # 88674Post DanielIndru
11 Apr 2018, 14:19

Multumesc pentru feedback.

Sa fie primita atunci! :)

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”