Search bug?

Search bug?

Mesajde iadrianik » 30 Oct 2014, 23:56

FBG scrie:Următoarele cuvinte din căutarea dumneavoastră au fost ignorate deoarece conţin cuvinte prea comune: antike.
iadrianik
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 326

Re: Search bug?

Mesajde DanielIndru » 31 Oct 2014, 00:25

Inseamna ca exista prea multe rezultate in forum ce contin acest cuvant.
Fie mai pui unul, fie adixor decide sa creasca numarul de "hits" la fiecare cautare - daca e tehnic posibil.
DanielIndru
Going Cardboard
King Meeple

Total VP-uri primite: 916

1 x 1 x

Mesajde iadrianik » 31 Oct 2014, 18:13

DanielIndru scrie:Inseamna ca exista prea multe rezultate in forum ce contin acest cuvant.

Search
catan - 1175 rezultate
ron - 1099 rezultate
carcassonne - 964 rezultate
ticket - 922 rezultate

Ar fi ciudat ca "antike" sa genereze mai multe inregistrari decat exemplele de mai sus.
iadrianik
King Meeple
King Meeple

Mesajde rockerrullz » 04 Noi 2014, 14:10

Aceasi problema e si la cuvantul Dominion
rockerrullz
Wizard Meeple
Wizard Meeple

Total VP-uri primite: 18

Mesajde DanielIndru » 04 Noi 2014, 15:13

Probabil exista o limita superioara undeva peste 1175 peste care rezultatele nu mai sunt afisate.
Adixor probabil stie mai mult despre asta.

Nu m-ar mira ca Antike sa fie pomenit mai des decat Catan sau Carcassonne pe un forum de boardgames.
Aici se vorbeste despre ce vrem sa jucam, ce avem in preferinte, ce vindem, ce cumparam, etc
Catan si Carcassonne sunt pomenite mai degraba cand e vorba de concursuri sau recomandari pentru incepatori.
Cred ca au trecut 2-3 ani de cand nu am mai auzit pe nimeni in jurul meu zicand "Hai sa dam un Catan".
DanielIndru
Going Cardboard
King Meeple

Total VP-uri primite: 916

1 x 1 x

Mesajde 26octombrie » 11 Noi 2014, 17:35

si eu am intampinat aceeasi problema (nu stiu de ce se zice ca intampini, asta ar presupune o asteptare bucuroasa, eu nu m-am bucurat deloc intampinand-o - pe problema I mean) :shock:
26octombrie
winner
King Meeple

Mesajde Rautz » 11 Noi 2014, 17:40

26octombrie scrie:si eu am intampinat aceeasi problema (nu stiu de ce se zice ca intampini, asta ar presupune o asteptare bucuroasa, eu nu m-am bucurat deloc intampinand-o - pe problema I mean) :shock:

A doua definitie a cuvantului este: 'a i se ivi cuiva necazuri, obstacole în calea unei realizări.'
Primul sens e intr-adevar sa-i iesi in cale cuiva, dar nu neaparat bucuros (pe vremea asta poti chiar sa-l injuri ca te scoate din casa de la caldurica)

OT: sper ca se vor rezolva problemele, m-as mira sa fie mai multe rezultate pentru Antike decat Catan.
Rautz
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 432

Mesajde adixor » 27 Noi 2014, 18:16

DanielIndru scrie:Probabil exista o limita superioara undeva peste 1175 peste care rezultatele nu mai sunt afisate.
Adixor probabil stie mai mult despre asta.

Nu m-ar mira ca Antike sa fie pomenit mai des decat Catan sau Carcassonne pe un forum de boardgames.
Aici se vorbeste despre ce vrem sa jucam, ce avem in preferinte, ce vindem, ce cumparam, etc
Catan si Carcassonne sunt pomenite mai degraba cand e vorba de concursuri sau recomandari pentru incepatori.
Cred ca au trecut 2-3 ani de cand nu am mai auzit pe nimeni in jurul meu zicand "Hai sa dam un Catan".

Am rezolvat, am crescut thresholdul peste care un cuvant este considerat "common". Lui Antike cred ca i s-a tras de la faptul ca am avut (de mult, haaat, de mult) un play by forum si cred ca au fost cateva zeci de post-uri care contineau de multe ori "antike". Daca mai gasiti astfel de termeni, sa-mi spuneti si ma uit.
adixor
Special Meeple
Special Meeple

Total VP-uri primite: 89

Înapoi la Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati