Essen 2017 - prime impresii

sa ne laudam cu noile achizitii
Reguli forum
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!

Essen 2017 - prime impresii

Mesajde cristianf » 25 Sep 2017, 20:40

Mai e o luna pana la Essen dar au inceput sa apara jocurile. E buna treaba ca nu ne aglomeram in perioada aia. :D

Whistle Stop:

from http://www.boardgamegeek.com/image/3756570

Componentele si grafica: super. Desi am observat o tendinta a segmentelor de colt a hartii de a se indoi, ramane de vazut cum se comporta in timp. Regulamentul lasa putin de dorit (inca nu sunt sigur ca am facut setupul coloanei din mijloc cum trebuie). E foarte usor de explicat, dar imediat dupa nu prea stii ce sa faci. Cred ca dupa cateva jocuri o sa poti sa vezi mult mai usor strategii posibile, combouri, etc. Imi place setupul variabil. Interactiunea intre jucatori e minimala, dar e acolo daca vrei neaparat. Aveam ceva emotii dupa ce am parcurs cateva topicuri de pe bgg in legatura cu primul jucator, ca ar fi destul de avantajat. E ok, ne-a batut al 4lea jucator din 4 de ne-a sunat apa in cap. Mi-a placut faptul ca poti grabi sfarsitul partidei daca iti scoti toate trenurile de pe harta. Una peste alta mi se pare un joc bun. Abia astept sa-l mai joc.

Verdict: Keeper!
cristianf
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 176

Înapoi la Ultima cucerire