The City of Kings Deluxe

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
s3rgiu01

The City of Kings Deluxe

Post: # 88120Post s3rgiu01
25 Mar 2018, 13:56

Acum trebuie sa gasesc pe cineva cu care sa il joc

Image

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: The City of Kings Deluxe

Post: # 88187Post Corwin
27 Mar 2018, 15:07

Ai apucat sa-l joci? Cam cu ce se aseamana?
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

s3rgiu01

Re: The City of Kings Deluxe

Post: # 88193Post s3rgiu01
27 Mar 2018, 15:50

Din pacate nu am apucat sa il joc. Ceea ce m-a convins pe mine sa il cumpar a fost ideea designer-ului de a creea un joc rapid ce imita un MMO. La aceasta idee a adaugat si creaturi cu abilitati generate la intamplare gen Diablo 3. La baza jocul este un Euro iar mie mi-a adus aminte de Mage Knight minus partea de deck building.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: The City of Kings Deluxe

Post: # 88195Post Corwin
27 Mar 2018, 16:21

Inteles. Sper sa ajungi sa-l joci in curand, sa ne delectam cu un review. :)
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

rault
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 187
Joined: 12 May 2017, 19:59

Re: The City of Kings Deluxe

Post: # 88394Post rault
02 Apr 2018, 10:59

Am facut si eu pledge la variant Deluxe si l-am jucat de 8 ori deja. 1 singura data solo si de 7 ori in 2 jucatori. Jocul este foarte interesant si pot spune ca e surprinzator de rapid daca iti gasesti o strategie buna. Am terminat un joc chiar si in 25 minute. Ce-i drept am jucat doar scenariile in ordinea dificultatii si am ajuns la cele hard. La story durata e mai mare fiind mai multe capitole integrate, ca un fel de mini campanie.

Scenariile de dificultate normal sunt destul de rapide si sunt bune sa inveti mecanicile jocului. Un singur scenariu a fost pana acum mai complex in care deja am putut face combo-uri de skills si stats. Ma astept ca story-urile sa fie foarte interesante.

Urmeaza un reprint + new content la joc pe Kickstarter pe 17 aprilie. O sa fac pedge pentru new content cu siguranta.

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”