Factory Manager - impresii

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
adixor

Factory Manager - impresii

Post: # 1159Post adixor
24 Feb 2010, 00:51

In sectiunea de Sesiuni Joc Ioana a scris un mic rezumat/impresie/review al acestui joc pe care m-am gandit sa o adaug si in aceasta sectiune.

Cateva informatii despre joc intai:

Power Grid - Factory Manager - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/44163/power-grid-factory-manager

An aparitie: 2009
Autor: Friedemann Friese
Nr. jucatori: 2 − 5
Timp joc: 60 min

... si acum va las in compania articolului

Factory Manger in 2

Multumim!

Ioana

Re: Factory Manager - impresii

Post: # 1163Post Ioana
24 Feb 2010, 09:26

Multumesc adixor, chiar ma intrebam unde ar fi mai potrivit sa stea articolul respectiv, dar tu ai gasit solutia :).
E mai dificil sa povestesti despre o sesiune de joc atunci cand nimeni nu stie cu ce se mananca jocul (de-aceea am preferat sa scriu inainte o mica descriere).

adixor

Re: Factory Manager - impresii

Post: # 1164Post adixor
24 Feb 2010, 09:36

e perfect asa.

chrislove

Re: Factory Manager - impresii

Post: # 1331Post chrislove
03 Mar 2010, 01:18

Pare interesant jocul. Dar vi s-a parut fun? Ca pare mai serios, ca si Power Grid (pe care personal nu l-am jucat si nici nu ma vad sa il joc vreodata :( ).

Ioana

Re: Factory Manager - impresii

Post: # 1347Post Ioana
03 Mar 2010, 08:42

Jocul e interesant si frumos, dar nu mi s-a parut fun (doar grafica e fun :)). E un joc de strategie in care trebuie sa-ti gandesti fiecare pas pentru a obtine cele mai avantajoase masini si roboti pentru fabrica ta.

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”