Battle Line - un filler at last!

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Battle Line - un filler at last!

Post: # 66583Post Imago
21 Dec 2015, 22:54

Sambata am pus mana pe Battle Line. De mult timp voiam un filler care sa vin acasa seara, si oricat de putin timp n-as avea, sa-l pot juca. Tot de ceva timp am pus ochiul si pe Battle Line. Am avut la un moment dat o oferta ieftina, insa nu am apasat tragaciul (aveam un filler proaspat cumparat, Biblios).

Intre timp, am mai trecut ceva vreme, mi-am mai jucat jocurile din colectie, astfel ca a aparut loc pe masa si pentru alte titluri. Asa ca am cumparat in sfarsit Battle Line, pe care l-am jucat din prima zi in care l-am luat. Wow, joculetul asta e rapid (15-30 minute), dificultatea deciziilor e mare, si e fun! Biblios e desigur interesant, insa Battle Line e mai rapid, mai usor de setat, cu decizii mai grele, si... e cu cafteala (foarte abstracta, but anyway, e un joc ce simuleaza o batalie, nu faurirea celei mai frumoase biblii).

Si cartile incap in insert dupa ce le sleevuiesti, asta mai rar la jocuri in cutii atat de mici (din nou, I'm looking at you Biblios).
Last edited by Imago on 22 Dec 2015, 09:36, edited 1 time in total.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Battle Line - un filler at last!

Post: # 66587Post suf
22 Dec 2015, 01:03

Foarte bun jocul. Cartile, dupa ce le "sleevuiesti", incap intr-un deck box mic cu tot cu pioni ;)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Battle Line - un filler at last!

Post: # 66589Post Chuckila
22 Dec 2015, 01:09

Alaturi de Star Realms, SET si 7 Wonders:Duel, unul din fillerele mele preferate. Cel mai jucat joc din colectie, de departe. O recomandare si de la mine.

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”