Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 80865Post Shaikan
10 Jul 2017, 12:41

Salve oameni buni,

Patru pinguini i-au o lectie din scoala vietii si chiulesc de la ore pentru a suti peste, rezultatatul este un joc simpatic de dexteritate pentru 2-4 jucatori in care bobarnacul va decide soarta si directia pinguinilor vostrii intr-o cursa pentru a prinde cel mai mult peste pana dati de garda(sau paznic).

Mai jos review-ul:


User avatar
dmx85
King Meeple
King Meeple
Posts: 995
Joined: 25 Jan 2012, 03:09
Contact:

Re: Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 80873Post dmx85
10 Jul 2017, 16:41

Felicitari pentru review! E foarte bun. La cat mai multe!

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 80874Post Shaikan
10 Jul 2017, 16:44

Mersi mult Daniel, sa fie :)

DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

Re: Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 80904Post DeeDee
12 Jul 2017, 09:31

fain!

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 82641Post rabesandratana
09 Oct 2017, 14:18

Am luat si eu jocul datorita acestui review facut de tine si chiar este distractiv de indata ce prinzi miscarile si trick-urile. Ideea e ca din cei 6 jucatori alaturi de care am jucat pe echipe, doar 3 am fost implicati si ne-a atras ideea de a invata cat mai multe trick-uri. Probabil de vina e faptul ca tot in aceeasi perioada am facut rost de jocuri precum Lancaster, Fresco sau Praetor si jumatate din grup si-a pus masca de om serios si s-a "spart" rapid fun-ul cu Ice Cool din princina lor. Asa ca am trecut la treburi mai serioase (Lancaster). E interesant sa fii "paznicul" si sa inveti trick-ul prin care lovesti cu bobarnacul pinguinul in cap si acesta sare direct peste perete si ajunge in camera cealalta si prinzi "impostorii" carora le iei legitimatia de pescuit.

Si chiar daca mi se pare distractiv, ofer jocul la schimb in stare impecabila, pentru ca sigur mai sunt interesati pe aici in cursa nebuna a pinguinilor si stiu ca o sa prinda rar masa de acum inainte, din moment ce grupul meu, cere insistent doar jocurile "serioase" amintite mai sus. Asa ca daca aveti jocuri interesante si doriti Ice Cool, va ofer la schimb jocul.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Cursa pinguinilor |Ice Cool boardgame review

Post: # 82645Post Shaikan
09 Oct 2017, 15:09

rabesandratana wrote:Am luat si eu jocul datorita acestui review facut de tine si chiar este distractiv de indata ce prinzi miscarile si trick-urile. Ideea e ca din cei 6 jucatori alaturi de care am jucat pe echipe, doar 3 am fost implicati si ne-a atras ideea de a invata cat mai multe trick-uri. Probabil de vina e faptul ca tot in aceeasi perioada am facut rost de jocuri precum Lancaster, Fresco sau Praetor si jumatate din grup si-a pus masca de om serios si s-a "spart" rapid fun-ul cu Ice Cool din princina lor. Asa ca am trecut la treburi mai serioase (Lancaster). E interesant sa fii "paznicul" si sa inveti trick-ul prin care lovesti cu bobarnacul pinguinul in cap si acesta sare direct peste perete si ajunge in camera cealalta si prinzi "impostorii" carora le iei legitimatia de pescuit.

Si chiar daca mi se pare distractiv, ofer jocul la schimb in stare impecabila, pentru ca sigur mai sunt interesati pe aici in cursa nebuna a pinguinilor si stiu ca o sa prinda rar masa de acum inainte, din moment ce grupul meu, cere insistent doar jocurile "serioase" amintite mai sus. Asa ca daca aveti jocuri interesante si doriti Ice Cool, va ofer la schimb jocul.
Ma bucur ca te-a ajutat intr-o oarecare masura review-ul. Eu l-am tinut, merge pentru un final de sesiune de joc sau poate pentru un inceput ca sa intre lumea putin in priza. Oricum vorbim de segmente diferite de jocuri(Lancaster si Ice Cool). Din punctul meu de vedere fiecare isi are propriul farmec. Cateodata mai ai chef si de ceva relaxant/fun, nu doar de jocuri serioase :).

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”