Episodul 8 VIDEO - Splendor

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Episodul 8 VIDEO - Splendor

Post: # 87946Post rabesandratana
19 Mar 2018, 11:20

Am ajuns la episodul cu nr. 8, episod in care o sa joc Splendor.


User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Episodul 8 VIDEO - Splendor

Post: # 87983Post VZQ
20 Mar 2018, 01:58

Felicitari! ;) Mi-a placut (s-a simtit ca stapanesti jocul bine) ;)

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Episodul 8 VIDEO - Splendor

Post: # 88037Post rabesandratana
21 Mar 2018, 13:13

VZQ wrote:Felicitari! ;) Mi-a placut (s-a simtit ca stapanesti jocul bine) ;)
Mersi! Da, la Splendor am 50-60 partide dar la alte jocuri pe care le-am prezentat, aveam doar vreo 2 partide jucate si e normal ca inca esti la nivelul la care tot inveti de la partida la partida si nu il stapanesti bine. Problema e ca vreau sa alternez si sa prezint si noutati de care lumea e foarte interesata, cu riscul de a nu cunoaste asa bine acel joc si de a face anumite greseli, fie de reguli ori de strategie/mutari.

O sa tot alternez cu filmarile de la o saptamana la alta: jocuri de acum 5-6 ani cu jocuri noi pe care inca nu le stapanesc asa bine, cum ar fi Heaven & Ale, Azul, etc

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Episodul 8 VIDEO - Splendor

Post: # 88039Post VZQ
21 Mar 2018, 13:49

Heh, stai linistit, pentru mine Splendor a fost noutate :) Nu in sensul ca nu auzisem de el, ci ca pur si simplu acum am avut in sfarsit timp & chef sa-l descopar :) Intr-adevar, pare un joc interesant. Avea toate datele necesare sa ma enerveze, in mod normal (de la tema, la coperta aia de un galben crunt - de-aia l-am si evitat constient pana acum), dar mi-a placut faptul ca este un joc curat, la obiect, elegant, fara mecanici sau brizbrizuri inutile - ca orice joc bun ;)

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”