BoardGamesHub

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
singerete

Re: BoardGamesHub

Post: # 40643Post singerete
11 Jun 2013, 21:40

Ioi ma, da asta-i fainoshag de fainoshag. Nota 10.

getodacu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40663Post getodacu
12 Jun 2013, 16:15

Laudabila initiativa si binevenita :)
:tu:

flernebunu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40686Post flernebunu
13 Jun 2013, 14:40

E o alta problema cu regatul jocurilor. Unele produse sunt la promotie dar pretul afisat pe hub este cel original si nu cel la promotie. Se poate rezolva asta?

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGamesHub

Post: # 40690Post vall
13 Jun 2013, 16:23

flernebunu wrote:E o alta problema cu regatul jocurilor. Unele produse sunt la promotie dar pretul afisat pe hub este cel original si nu cel la promotie. Se poate rezolva asta?
S-a rezolvat :)
S-a rezolvat de asemenea si cu disparitiile voastre din lista la bifarea casutei "in stoc", sper ca e totul OK acum.

flernebunu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40691Post flernebunu
13 Jun 2013, 16:25

vall wrote:
flernebunu wrote:E o alta problema cu regatul jocurilor. Unele produse sunt la promotie dar pretul afisat pe hub este cel original si nu cel la promotie. Se poate rezolva asta?
S-a rezolvat :)
S-a rezolvat de asemenea si cu disparitiile voastre din lista la bifarea casutei "in stoc", sper ca e totul OK acum.
Da pare in regula acuma. Multam :)

Rautz

Re: BoardGamesHub

Post: # 40823Post Rautz
18 Jun 2013, 11:09

VP si de la mine!

Ma gandeam la un feature care ar putea fi interesant: o rubrica de promotii, fie parsat dupa cuvantul 'promo' sau 'promotie' si afisate toate promotiile intr-un loc, fie facut un calcul daca un produs e la 75-80% din pretul altor magazine inseamna ca e la promotie.

Bafta!

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGamesHub

Post: # 40832Post vall
18 Jun 2013, 16:54

M-am gandit si eu la o sectiune de promotii, chiar si la una de precomenzi, dar am considerat ca in faza actuala less is more.
Plus ca ce mai bagam la v2.0?! :)
Multumesc.

acidutzu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40835Post acidutzu
18 Jun 2013, 18:29

Promotiile pe la noi sunt cam ciudate. Recunosc, nu toate.

Au aparut tot mai multe oferte de genul pret vechi/pret nou. Suna frumos, doar ca este o mica problema. Majoritatea nu au avut niciodata un pret vechi. Sunt jocuri care inca nu au aparut, au aparut in stoc, pentru prima oara, direct cu pret vechi/pret nou, au stat 2 zile cu pret vechi, pana a aparut jocul la concurenta, si a devenit pret concurenta-1ron.
Iti dau impresia ca ai prins un chilipir, dar in capul meu suna doar "ne gandeam sa-ti cerem atat, dar am decis ca ne descurcam si cu mai putin".

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: BoardGamesHub

Post: # 40844Post Miţã
18 Jun 2013, 22:18

acidutzu nici eu nu puteam sa o zic mai bine ai un vp si un :tu:

getodacu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40894Post getodacu
20 Jun 2013, 07:21

Daca ma intrebi pe mine, preturile sunt un pic ciudate la magazinele din ro. Prea multa experienta nu am in domeniu... dar in principiu ar trebui sa se plece de la asa zisul MRP sau pret recomandat de producator. Si de aici se poate merge in jos cu promotii. Totusi unele magazine intra din prima cu preturi diferite.

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGamesHub

Post: # 40896Post vall
20 Jun 2013, 10:20

getodacu wrote:Daca ma intrebi pe mine, preturile sunt un pic ciudate la magazinele din ro.
Asta o spui din perspectiva clientului sau a patronului de magazin? :)

getodacu

Re: BoardGamesHub

Post: # 40900Post getodacu
20 Jun 2013, 15:15

A patronului mai degraba :D

flernebunu

Re: BoardGamesHub

Post: # 41778Post flernebunu
24 Jul 2013, 15:03

As avea o sugestie pentru jocurile care au denumire si in engleza si in romana (Citadels/Citadele, Game of Thrones/Urzeala Tronurilor) ca atunci cand cineva cauta numele intr-o limba sa se afiseze ofertele pentru ambele posibilitati.

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGamesHub

Post: # 41787Post vall
24 Jul 2013, 18:01

N-ar insemna sa apara rezultate care NU au fost cerute si care NU au relevanta pentru utilizator?! :?

flernebunu

Re: BoardGamesHub

Post: # 41817Post flernebunu
26 Jul 2013, 14:10

Pai depinde din ce punct de vedere privesti....daca privesti din a omului care nu are habar ca sunt 2 versiuni, pt el ar fi perfect...daca privesti din a omului cu experienta atunci pt el poate e enervant dar le poti sorta in functie de cautare...daca cauta in engleza, le afisezi pe cele in romana si sub ele poate intr-un tabel "Rezultate asemanatoare in alta limba" asa macar nu-l deranjeaza la ochi pe cel experimentat si trezeste interesul celui incepator.

Rautz

Re: BoardGamesHub

Post: # 41902Post Rautz
31 Jul 2013, 17:10

Se pot adauga ceva mai multe filtre de cautare? De exemplu daca vrei sa cumperi cadou un joc intre 100 si 150 Lei.
Sau se afiseaza ultimele 4 titluri aparute, de ce nu mai multe? Daca vreau sa aflu tot ce a aparut luna asta?
La fel cu ultimele 4 cautari si cele mai cautate 4. De ce nu mai multe? Pot fi prezentate 4 pe prima pagina pentru a arata frumos, si apoi un buton cu care sa vezi o lista mai mare.
Nu mai spun impartirea lor pe genuri de joc (sau scoaterea puzzleurilor sau a altor intrari non-boardgames), asta ar implica si ceva cunostinte si 2-3 zile de munca.

Dar cele de mai sus s-ar putea introduce cu un efort minim(cateva linii in plus/minus de cod)

Multumesc


Edit: exista implementata vreo verificare de IP pentru cautari? pentru ca daca eu sunt un magazin de jocuri si aduc un joc nou, l-as cauta destul de des pe site pentru a verifica daca l-au adus si altii. deci fara nici o intentie malitioasa as ajunge lejer pe toata pagina cu jocul meu, la toate cele 3 sectiuni (joc nou aparut, cel mai cautat, recent cautat)

User avatar
rockerrullz
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 313
Joined: 13 May 2014, 16:44
Location: Iasi

Re: BoardGamesHub

Post: # 58267Post rockerrullz
02 Dec 2014, 11:25

O alta idee de implementat care mi s-ar parea draguta si utila ar fi sa te folosesti de api-ul de la BGG si sa iei lista utilizatorului ( wishlistul ) si sa returnezi rezultate bazate pe acea lista.

La fel cum este in BGG la Bazaar -> Geek Market -> Browse -> Find My Wants.

Ce ziceti?

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: BoardGamesHub

Post: # 59808Post Imago
05 Feb 2015, 11:41

De cateva zile nu lucreaza BGH. Whyyyyyy?

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1382
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: BoardGamesHub

Post: # 59822Post Teddy
05 Feb 2015, 16:56

Se stie de aceasta defectiune tehnica.
Este in curs de rezolvare. ***



***(sustin sursele oficiale ;) )

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BoardGamesHub

Post: # 59832Post vall
06 Feb 2015, 01:53

Sorry, hub-ul intr-adevar e in greva datorita unei combinatii nefericite de evenimente. Hosting-ul mi-a creat ceva probleme iar acum suntem in mijlocul unui meci de tenis "esti de vina", "ba tu esti de vina", "ba tu", "ba tu". Colac peste pupaza, amicul meu programator e MIA prin alte tari cu partii mai bune.

Mai dureaza un pic dar cu siguranta hub-ul revine la forma care l-a consacrat. Trebuie sa recunosc ca si mie imi lipseste :)

PS Apropo,are cineva vreo sugestie de un hosting bun?

Post Reply

Return to “Discutii generale”