Pandemic Legacy

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pandemic Legacy

Post: # 84978Post iadrianik
15 Jan 2018, 00:10

Fake vs real Pandemic Legacy
https://imgur.com/a/oVhkJ

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Pandemic Legacy

Post: # 84981Post Haddeo
15 Jan 2018, 08:10

Eu abia aștept fake GloomHaven :).

Primele fake Board Games pe care le-am văzut in România au fost cele făcute de SmartGames , cele solo. Nu erau excelent făcute dar păreau jucabile și la 25% din preț :).
Tot ce mai ne trebuie e un pirate bay de unde sa le putem comanda și putem sa spunem ca au intrat și Board gameurile in lumea buna.
:)
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Pandemic Legacy

Post: # 85076Post omucu
16 Jan 2018, 13:23

Corwin wrote:
Corwin wrote:Probabil in curand ajunge Season 2 pe locul 1. ;)

Nu stiu cand voi avea timp de sezonul 2, dar la un moment dat sigur il joc. Sezonul 1 l-am dat gata in doua luni dar erau vremuri mai simple. :D
Season 2 e in top 100 acum, pe locul 91, la un loc sub Clans of Caledonia. Sunt chiar curios cat de repede va urca, si pana unde.
Deja e prea sus Season 2, nici n-ar trebui sa fie in top 100. Si eu sunt unul din aia care-l joaca cu mare drag, dar consider ca n-are ce cauta asa sus.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Pandemic Legacy

Post: # 85077Post Imago
16 Jan 2018, 13:49

Tin minte ca erai mare fan Season 1, e vreo diferenta calitativa intre cele doua? Nu e acelasi spirit, de... Pandemic, insa Legacy?

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Pandemic Legacy

Post: # 85078Post Corwin
16 Jan 2018, 13:52

E intru totul posibil ca atunci cand apare PL:Season 3 sa fie 5 pandemii in topul 100 (desi Iberia e destul de jos cat sa fie dat afara in vreo 2 ani). Ar fi fost interesant daca ar fi cumulat cumva voturile pentru PL, si poate la fel si pentru alte jocuri care au editii noi in top (TTA, War of the Ring, probabil in curand Twilight Imperium), cel putin in afisajul din top, chiar daca ar fi pastrat entry-uri diferite pentru fiecare joc, dar ar fi prea multa munca pentru un rezultat care nu are o enorma valoare pana la urma.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

Post Reply

Return to “Discutii generale”