Ethnos

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Ethnos

Post: # 79840Post Zmiq86
21 May 2017, 22:53

Azi am reușit să joc Ethnos ... și pot să zic că e un joc foarte foarte bun! Întâi când m-am uitat la cutia am zis "Ce urât joc facut de CMON" ... poate pentru că suntem obișnuiți acum că CMON fac de obicei jocuri frumoase cu minis și alte componente diverse. Da, jocul se pare simplu și fara temă, mai ales tema este "generic fantasy" și nu se simte prea mult, dar jocul acest e unul dintre cele care trebuie să le cunosc de interior. Cu regulile foarte simplu să le înveți, dar cu destul de posibilitate în timpul jocului jocul poate să faca o impresie foarte bună pe cel care îl joc. Avem foarte mult diversitate și rânduri fiecarei persoane sunt foarte foarte rapide ... chiar și fața Ticket to Ride. Esti mereu in joc, nu trebuie să aștepți adversarii. La sfărșit pot să zic că e unul dintre jocurile preferate ale mele în anul acest și poate o să-l adaug în top 10 de 2017. ;)

Post Reply

Return to “Discutii generale”