Concordia

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Concordia

Post: # 80774Post Corwin
05 Jul 2017, 10:36

DeeDee wrote:Multumesc.

Si daca ar fi sa aleg ceva foarte foarte bun, care nu se face lipicios dupa o juma de ora de frecat si care sa fie frumos... de care ar fi bine sa aleg?
Uf, nu mai stiu ce-am luat eu, dar ale mele n-au fost extraordinare. In schimb am avut tot timpul succes cu sleevuri Fantasy Flight; la Battlestar Galactica am vreo 600+ sleevuri de la ei, si inca se tin bine dupa multe partide. Din cate stiu si Ultra Pro sunt ok.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Concordia

Post: # 80775Post Haddeo
05 Jul 2017, 10:54

DeeDee wrote:Multumesc.

Si daca ar fi sa aleg ceva foarte foarte bun, care nu se face lipicios dupa o juma de ora de frecat si care sa fie frumos... de care ar fi bine sa aleg?
daca vrei raport calitate/pret cel mai bun acesta este dat de Swan PanAsia Thick (nu thin) de 100buc/pack care sunt in stoc la regat
daca vrei ceva un pic mai bun atunci Fantasy Flight care e dublu la pret (eu le folosesc doar la jocurile cele mai jucate si cele mai dragi :) )
Mai gasesti sleevuri si mai bune de obicei la magazinele care vand magic si alte card games, dar nu cred ca se merita decat daca joci la greu cu shuffle constant card games.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Concordia

Post: # 80779Post Shaikan
05 Jul 2017, 12:15

26octombrie wrote:arcane, swan, ultra-pro... de fapt aproape orice, in afara de mayday :lol:
Retin eu prost, sau Mayday a achizitionat SwanPansea recent?

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Concordia

Post: # 80783Post 26octombrie
05 Jul 2017, 13:37

Shaikan wrote:
26octombrie wrote:arcane, swan, ultra-pro... de fapt aproape orice, in afara de mayday :lol:
Retin eu prost, sau Mayday a achizitionat SwanPansea recent?
Nu stiu nimic de asta, dar ar fi trist, tinand cont de faptul ca, pentru mine, Swan is the best while Mayday is the worst...

Post Reply

Return to “Discutii generale”