nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84285Post Haddeo
12 Dec 2017, 09:09

Eu nu am facut plangere referitor la ce mi s-a intamplat pentru ca am inteles ca a fost o greseala si nu imi place sa profit de o greseala (decat de la emag poate :) ). Asta a fost prin august. Am povestit totusi pentru ca outcome-ul a fost diferit in aceeasi situatie cu alt coleg. In urma mesajului de aici m-a contactat Alex si mi-a zis ca politica lor e sa-si asume greselile si daca faceam o plangere pe adresa de email contact@ se rezolva (in cazul meu probabil un angajat a vrut sa iasa basma curata pentru greseala si nu a respectat indicatiile sperand sa nu se afle) si chiar s-a oferit sa repare greseala acum.
In rest eu am avut interactiuni si rezolvari la probleme foarte bune cu toate magazinele specializate de la care am cumparat. Mi s-au returnat banii, mi-au primit jocurile cu probleme inapoi pe cheltuiala lor cu transportul (cand puteau sa ma trimita la publisher), mi s-a facut schimb la joc, mi s-au dat cupoane de reduceri etc.
O data ce un magazin se mareste da de problema personalului si dupa cum stim asta e o problema generala in Romania si eu sunt intelegator. Ceea ce nu suport e cand si ownerul/managerul te ia la misto... cea ce nu cred ca e cazul la vreun magazin de profil, pentru ca majoritatea sunt pasionati de fenomen.
Inteleg ca si clientii trebuie sa faca front comun atunci cand sunt probleme si poate o sa vina vremea cand si eu o sa am o problema nasoala cu un magazin dar cred ca Lex a inteles ideea si nu cred ca e nevoie de torte iar in general eu am observat doar deschidere catre rezolvarea problemelor la magazinele de profil.
Mai trebuie si sa realizam ca marginea de profit a acestor magazine e slim rau si ca se pot duce belly up foarte rapid si cred ca toti avem de pierdut.
Last edited by Haddeo on 12 Dec 2017, 09:39, edited 2 times in total.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84288Post Corwin
12 Dec 2017, 09:34

BloodSerj, cum ți-a ieșit "systematic errors" dintr-o singură postare de-a mea? E ușor să-i acuzi pe ceilalți că sunt părtinitori, dar trebuie sa și aibă sens ceea ce scrii.

26octombrie: dacă titlul topicului era cel de acum sau altul similar aș fi avut mai multă empatie. Dar BloodSerj a formulat topicul ca și cum o experiență problematică a lui e mai relevantă decât experiențele pozitive ale celorlalte persoane. Poate el doar voia să se plângă și să fie înțeles, dar atunci nu trebuia să ne spună nouă ce să facem.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1342
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84290Post ProfessorChaos
12 Dec 2017, 10:54

+ o inimioară pentru Luana pentru folosirea empatiei. Mi-a plăcut mult ce ai scris.
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84293Post Haddeo
12 Dec 2017, 11:58

ProfessorChaos wrote:+ o inimioară pentru Luana pentru folosirea empatiei. Mi-a plăcut mult ce ai scris.
magazinele e si ei oameni too
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1342
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84294Post ProfessorChaos
12 Dec 2017, 12:46

Perfect de acord. Doar imi place ca cineva a punctat și cealaltă parte a baricadei. Spunând asta nu intenționez să contrez punctul de vedere al celorlalți. Viața e complexă și are multe aspecte :)
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84324Post VZQ
12 Dec 2017, 16:49

ProfessorChaos wrote:Doar imi place ca cineva a punctat și cealaltă parte a baricadei.
Eu traiam cu impresia ca (cel putin pana acum) toti suntem de aceeasi parte a baricadei... chiar nu am avut pana in prezent senzatia ca magazinele de profil de la noi (atat cat am interactionat) vor doar bani, si atat. De altfel, trebuie sa-ti fileze putin o lampa ca sa te apuci fix de biznisu' asta, ca sa faci 'avere' :)

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84325Post Miţã
12 Dec 2017, 16:59

VZQ wrote:
ProfessorChaos wrote:Doar imi place ca cineva a punctat și cealaltă parte a baricadei.
Eu traiam cu impresia ca (cel putin pana acum) toti suntem de aceeasi parte a baricadei... chiar nu am avut pana in prezent senzatia ca magazinele de profil de la noi (atat cat am interactionat) vor doar bani, si atat. De altfel, trebuie sa-ti fileze putin o lampa ca sa te apuci fix de biznisu' asta, ca sa faci 'avere' :)
Cu siguranță acest model de business pune accentul pe recurenta mai presus de profit altfel nu ar rezista, cred că a fost un caz izolat.

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: nu pot să îi mai recomand pe cei de la Lex Hobby Store

Post: # 84329Post VZQ
12 Dec 2017, 17:06

Miţã wrote: Cu siguranță acest model de business pune accentul pe recurenta mai presus de profit altfel nu ar rezista, cred că a fost un caz izolat.
M-ai facut sa dau o fuga la DEX :) Dar ai dreptate :)

Post Reply

Return to “Discutii generale”