Ce am ratat pe Kickstarter?

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming

Ce am ratat pe Kickstarter?

Mesajde Miţã » 21 Feb 2018, 11:15

As vrea sa stiu care sunt campaniile de kickstarter la care ai avut acces dar ai spus pas ca ulterior sa realizezi ce minunatie a iesit.

La mine ar fi :

THE 7th CONTINENT
Thunderstone Quest
Vampire Hunters
XenoShyft si XenoShyft: Dreadmire
Sword & Sorcery
Ultima oară modificat de Miţã pe 21 Feb 2018, 14:17, modificat 1 dată în total.
Miţã
Zombie Killer
King Meeple

Total VP-uri primite: 121

Re: Regrete pe Kickstarter

Mesajde 26octombrie » 21 Feb 2018, 12:20

Red Raven Games
Gryphon Games

Te sfatuiesc sa schimb titlul topicului pentru ca suna ca si cum i-ai lista pe cei de la care am luat tzeapa... :lol:
26octombrie
winner
King Meeple

Total VP-uri primite: 322

Mesajde Imago » 21 Feb 2018, 12:35

Pana acum am avut un singur proiect sustinut pe Kickstarter, iar dezamagirea mea a fost amara - Scythe. Cautam inca pe atunci acel 4X care sa se joace bine in doi, iar culmea e ca Stonemayer a promis pana si un modul solo.

A sosit jocul, insa nu era nimic 4X in el. Ce intelegeam eu prin 4X era jocul Eclipse, pe care am tot incercat sa il regasesc in implimentari mai reusite 2P (sau solo) si poate un pic mai scurte. Scythe nu avea desigur cum sa fie Eclipse, era Scythe, un joc cu proprie identitate. Ma asteptam (oarecum) la asta. Ce m-a dezamagit a fost insa lipsa de 4X. Unii oameni spun ca ar fi 2X-ish... Din pacate eu nu simt spiritul X-urilor in acel joc.
Fiind totusi in perioada de hype al jocului, si avand o copie cu cateva carti in plus de explorare (Kickstarter "stretch goals"), l-m vandut rapid si mi-am luat Forbidden Stars de acei bani. Iar Forbidden Stars e aweeesome.
Imago
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 127

Mesajde Imago » 21 Feb 2018, 12:37

26octombrie scrie:Red Raven Games
Gryphon Games

Te sfatuiesc sa schimb titlul topicului pentru ca suna ca si cum i-ai lista pe cei de la care am luat tzeapa... :lol:

Aha, citeste postul meu:)
In cazul dat nu am nici un regret KS, pentru ca nu dau comanda de acestea oricum.
Imago
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 127

Mesajde bogdanm » 22 Feb 2018, 15:47

Gryphon Games

Red Raven teapa?
am de la ei - Above and Below, Near and Far, Artifacts Inc, Islebound, Dingo's Dream si nu imi pare rau de nici unul iar artwork-ul imi place mult
bogdanm
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 26

Re: Ce am ratat pe Kickstarter?

Mesajde bogdanm » 22 Feb 2018, 15:48

iar revenind la topic:

Yokohama
Thunderstone Quest

probabil ca mai sunt si altele - dar astea sunt cele pe care le regret cel mai mult
bogdanm
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 26

Mesajde Shaikan » 22 Feb 2018, 15:55

Blood Rage, regret ca nu am luat KS edition :)
Shaikan
Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
King Meeple

Total VP-uri primite: 210

Mesajde 26octombrie » 22 Feb 2018, 20:15

bogdanm scrie:
Gryphon Games

Red Raven teapa?
am de la ei - Above and Below, Near and Far, Artifacts Inc, Islebound, Dingo's Dream si nu imi pare rau de nici unul iar artwork-ul imi place mult

tocmai asta ziceam! topicul a fost initiat pentru a impartasi ce campanii Kickstarter ati ratat! Eu m-am topit de-ntristare cand am descoperit universul Laukat si am aflat de KS exclusives (nu stiam de ele cand s-au lansat). Mita a pus un titlu mai ambiguu si i-am sugerat sa-l schimbe, sa nu creada lumea ca vorbim de tzepe :lol:
26octombrie
winner
King Meeple

Total VP-uri primite: 322

Mesajde Zmiq86 » 26 Feb 2018, 14:44

Până acum Blood Rage și Santorini. Dar sunt sigur că va fi și mai mult în viitoare. :P
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple

Total VP-uri primite: 28

Mesajde BloodSerj » 06 Mar 2018, 08:03

hmmmm, acum regret ca nu am luat 'big box' addon de la ultimul Kickstarter pt Vikings gone Wild
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple

Total VP-uri primite: 22

Înapoi la Discutii generale