Intalnire nationala FBG.ro la Hajdúszoboszló 29.11-2.12.2012

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
Ioan76

Re: Intalnire nationala FBG.ro la Hajdúszoboszló 29.11-2.12.

Post: # 31383Post Ioan76
03 Dec 2012, 22:58

26octombrie wrote:oameni buni, nu posteaza nimeni un review la tzolk'in?! numai despre el aud, sunt mai mult decat curioasa si cred ca nu sunt singura :-)
Hai că încerc eu - intercalat printre părerile despre jocurile pe care le-am jucat în zilele de grație. :)

Deci să o luăm metodic - joi seara, după cină ( nu-i așa că deja aduce un pic a roman polițist ? ;) ) :

Ubungu 3D - un joculeț mișto cu diverse forme încâlcite de nu-i adevărat ( asta ca să spulbere mitul că geometria euclidiană e banală :P ) care trebuiau să formeze o construcție pe două nivele afișate pe tablele de joc, dar dat dracului prin faptul că tabelele limitau destul de strict formele pe care le aveai la dispoziție pentru o anumită "construcție". Jucat e un pic mult spus pentru că nu am fost suficient de hotărâți să-l jucăm contra cronometru/altor jucători pe principiul care termină primul ci mai degrabă a fost așa ... un fel de masocheală ca de grădiniță în care cel care reușea printr-o combinație de noroc și dibăcie să asambleze finalmente o construcție oarecare începea să se laude, după care trecea la alta etc.

M-am uitat un pic la High Frontier dar sincer ... am preferat să zic pas după ce-am ascultat jumate din explicații. :?

Nu-mai-știu-exact-ce-joc-cu-cărți-oarecum-ca-Dominion-dar-oarecum-altfel - în care te băteai cu niște orătănii care-și tot schimbau poziția mai "spre lumină" pe măsură ce una mai apropiată ( din trei ) era masacrată de niscai forțe de-ale jucătorilor. Nu m-a prins deloc jocul, interactivitatea părea să tindă spre 0, a durat și cam mult ... finalmente - probabil și pe fond de oboseală - m-a obosit destul de tare de am simțit nevoia să mă duc la culcare după el. :(
Last edited by Ioan76 on 03 Dec 2012, 23:24, edited 1 time in total.

User avatar
sebishor
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 118
Joined: 15 Dec 2011, 16:12
Location: Oradea
Contact:

Re: Intalnire nationala FBG.ro la Hajdúszoboszló 29.11-2.12.

Post: # 31384Post sebishor
03 Dec 2012, 23:00

Salut,

Vreau si eu sa va multumesc tuturor pentru weekendul super pe care l-am avut in compania voastra. A fost o placere sa fiu printre voi si sa va cunosc, dar mai ales sa joc cu voi atatea jocuri. Asta a fost prima mea intalnire de acest gen si acum, ca m-am infectat astept cu nerabdare urmatoarea intalnire :) Felicitari Chuckila, pentru initiativa si organizare :)

Cat despre jocuri aduse / jucate, numerele mele nu sunt chiar grozave: am adus 23 si am jucat 9... Trist! Dar partea buna e ca mi-au placut toate care le-am jucat. :) In total am jucat 14 jocuri. Cel putin atatea am notat eu :P

Salutari de la Oradea! See you soon :)

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”