Mare

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Mare

Post: # 40740Post 26octombrie
16 Jun 2013, 08:45

... here we come! :D :D :D

plecam spre soare, nisip, apa, beutura, samd...

... si m-am gandit io asa: probabilitatea ca mai multi oameni cu simt ludic sa se gaseasca pe litoral, in acelasi timp, e mare. So... pana la sfarsitul lunii, cine mai vine pe litoral si are chef de joaca, astept pm. noi suntem in 2mai, cu posibilitate de deplasare.

S-ar putea folosi ca sistem de semnalizare si pentru urmatoarele luni de vara ;)

acidutzu

Re: Mare

Post: # 40741Post acidutzu
16 Jun 2013, 10:43

1-10 august, nu de alta, dar sa avem timp sa ne facem sexy, pentru ca parca vad ca ne intoarcem tot impreuna. Alergari cu Jenny in spate de la parter pana la zece. :lol:

Teoria conspiratiei: perioada a fost aleasa de ziua mea ca sa nu pot primi niciun board game. Vede ea abstinenta.
soare, nisip, apa, beutura, samd
Deci jocurile au ajuns la samd. Ghici cine isi pierde cardul de membru si i se confisca toata colectia.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Mare

Post: # 41124Post 26octombrie
29 Jun 2013, 10:38

acidutzu wrote:
soare, nisip, apa, beutura, samd
Deci jocurile au ajuns la samd. Ghici cine isi pierde cardul de membru si i se confisca toata colectia.
m-a bantuit critica ta, mai mult decat corecta :oops:
mi-am primit si pedeapsa, numarul jocurilor jucate a fost muult mai mic decat numarul jocurilor carate :(
din fericire am reusit sa joc Burgundy de aproape tot atatea ori ca numarul de zile petrecute la mare (doar 12 :cry: ...)

m-am intors, bronzata si nejucata.
vreau sa ma joooooc!! :twisted:

acidutzu

Re: Mare

Post: # 41125Post acidutzu
29 Jun 2013, 11:05

Pai de ce nu m-ai sunat sa te consiliez.

Cine se mai duce la mare sa se bronzeze? Strategie limitata, rejucabilitate scazuta, timpi mari de asteptare, o singura cale de castig. Te-ai bronzat o data, te-ai bronzat pentru toata viata.
Te duci la mare sa stai departe de munca, vecini, televizor, soacra, telefon, deci sa te joci. Te duci sa te relaxezi, deci sa te joci. Nu te duci singur, deci sa te joci. Tot ce se intampla in jurul tau este o mare piesa de teatru construita ca sa faciliteze jocul. :D

Si jocurile le-ai luat pe categorii? 60% care nu se pot pierde/strica/uita prin nisip si 40% care se pot juca cand termini plaja? Daca tot incerci sa pastrezi aparentele, iesind la mare din casa, macar ia ceva pe prosopel.
numarul jocurilor jucate a fost muult mai mic decat numarul jocurilor carate...am reusit sa joc Burgundy de doar 12 ...
Presupunand ca ai jucat dor Burgundy, inseamna ca ai luat minimum 15-16 jocuri? Daca ai jucat si altele in cele 12 zile, inseamna ca te-ai dus cu toata biblioteca dupa tine? :lol:

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Mare

Post: # 41128Post 26octombrie
29 Jun 2013, 11:33

acidutzu wrote:Pai de ce nu m-ai sunat sa te consiliez.
Cine se mai duce la mare sa se bronzeze?
Cine are copil de pazit pe plaja :D
If you ask me, unul dintre cele mai stupide moduri de a iti petrece timpul e sa mimezi statul in tigaie, in crusta de nisip si crema, fara sa faci nimic (intra nisip intre pagini). So, not my slice of cake, that's for sure!
acidutzu wrote:Si jocurile le-ai luat pe categorii? 60% care nu se pot pierde/strica/uita prin nisip si 40% care se pot juca cand termini plaja? Daca tot incerci sa pastrezi aparentele, iesind la mare din casa, macar ia ceva pe prosopel.
N-am prea multe care sa nu se poata strica in nisip, iar omu meu are calificarea necesara pentru a pierde/uita orice, so... nope

acidutzu wrote:Presupunand ca ai jucat dor Burgundy, inseamna ca ai luat minimum 15-16 jocuri? Daca ai jucat si altele in cele 12 zile, inseamna ca te-ai dus cu toata biblioteca dupa tine? :lol:
Am triat la sange si am luat..."decat" fo'30 :? ...
am mai jucat si altele, evident, SmallWord, Dixit (2kile! jocul de baza+3 extensii)The AMAZEing Labyrinth, Vicious Fishes, Poti0n-Making, Dobble, da' mult prea putine fata de cat as fi vrut je, iar multe pe care le-am mai fi jucat nu erau la noi :cry:

Am reusit sa citesc vreo 10-12 carti, multumita e-book readerului (ca nu-ncapeau in matiz si valiza cu carti si valiza cu jocuri, asa ca ne-am facut upgrade la stilul de lectura (thanks, Criss ;) )

acidutzu

Re: Mare

Post: # 41130Post acidutzu
29 Jun 2013, 11:40

Cu 30 de jocuri mai bine aduceai marea aici.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Mare

Post: # 41131Post 26octombrie
29 Jun 2013, 11:48

acidutzu wrote:Cu 30 de jocuri mai bine aduceai marea aici.
pai, ca sa fim pragmatici, cu 30 de jocuri si oameni interesati de joaca, wtf needs sea anymore?!
ca sa revenim pe pamant, in vama beutura e mai gustoasa, vantul mai ...vantos, lampioanele mai luminoase, copiii mai fericiti ;)

cand ne jucam Bora-Bora? :roll:

acidutzu

Re: Mare

Post: # 41133Post acidutzu
29 Jun 2013, 12:18

Cand ne lasa Oana. :roll:

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Mare

Post: # 41134Post 26octombrie
29 Jun 2013, 13:25

am bagat in ecuatie: ca eu sunt bronzata zdravan, iar dansa nu (ceea ce mi-ar putea atrage o antipatie preludica), ca avem un catel de imprumut, pe durata concediului apartinatorilor (teckel sarmos + Jenny .... nici nu vreau sa ma gandesc). concluzie: sper sa jucam la intoarcerea voastra si ii doresc Oanei cel mai tare si jmeker bronz din sud-estul Europei! ;). Si tie umbra, bere si joaca

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Mare

Post: # 42127Post 26octombrie
10 Aug 2013, 09:50

acidutzu wrote: Teoria conspiratiei: perioada a fost aleasa de ziua mea ca sa nu pot primi niciun board game. Vede ea abstinenta.
La multi ani, Acidutzu! :D
V-ati venitara?

acidutzu

Re: Mare

Post: # 42168Post acidutzu
11 Aug 2013, 18:15

Mersi!
Venitaram (?) de 10 min. Review la concediu pe maine, poimaine.

criss

Re: Mare

Post: # 42169Post criss
11 Aug 2013, 18:25

Bine ati venit si... La Multi Ani! :)

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”