Hearthstone Beta Key Giveaway

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Hearthstone Beta Key Giveaway

Post: # 45863Post Shaikan
01 Nov 2013, 00:01

Salutare prieteni,

E Halloween și Națiunea vă pregătește surprize! Printe ele si o cheie pentru Hearthstone Beta!

Ce trebuie să faceți?

1) Să dați like and share la postul de pe pagina noastra.

2) Subscribe la http://www.youtube.com/user/NatiuneaJucatoare (abonații urmeaza doar pasul 1 si 3)

3) Lăsați un comment pe post.

Concursul va fi deschis până Vineri, 8 noiembrie, iar câștigătorul va fi extras prind random.org.

Postul mentionat in pasul 1 il gasiti pe pagina noastra de Facebook: https://www.facebook.com/NatiuneaJucatoare

Va urez Succes!

Domnul Chuckila, am pus aici ca am vazut ca au mai fost Giveaways and stuff, daca e gresit imi cer scuze si te rog sa muti unde trebuie.

Mersi mult.

Rautz

Re: Hearthstone Beta Key Giveaway

Post: # 45867Post Rautz
01 Nov 2013, 01:00

Daca chiar voiati sa faceti un bine comunitatii de aici, dadeati key-ul gratuit, asa cum am dat si eu la Dota multora de aici de pe forum - daca tin bine minte chiar si tie (iar daca aveam si pentru HearthStone, le dadeam gratis, fara nici o ezitare). Aia era giveaway.
Asta e doar reclama ieftina si subscriberi pe care nu-i meritati (incercati sa aveti subscriberi pentru content bun, nu pentru concursuri de 2 lei, in care premiul este ceva gratuit)

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Hearthstone Beta Key Giveaway

Post: # 45869Post Shaikan
01 Nov 2013, 01:48

Salut Rautz,

Este un concurs, ca oricare altul, care nu te costa absolut nimic si e alegerea ta daca vrei sa participi sau nu. E menit sa creeze vizibilitate deoarece asta e cel mai greu la inceput(nu ma ascud de asta si nu sunt singurul care o face). Poate tie nu iti place ce facem noi....ok....e alegerea si parerea ta....nimeni nu o contesta, dar poate altcuiva ii va placea, dar nu stie ca exista asa ceva(la fel cum am recomandat altora forumboardgames pentru ca nu stiau de el).

Tu o numesti reclama ieftina pentru ca am spus de like, share, and subscribe la un concurs(la fel cum ai facut si cu alte magazine de boardgame care aveau astfel de concursuri desi din nou, iti ofereau ceva gratis si nu erai obligat sa participi daca nu vroiai) in care ofer un Key de HS moca. In loc sa ma duc sa il vand pe Ebay sau sa il dau unei cunostinte. Puteam sa-l dau unui prieten, in schimb am ales sa ofer tuturor o sansa la el.

Ca idee, faza cu subscribe-ul si comment-ul e ca sa pot sa keep track de oamenii care s-au inscris, deoarece facebook-ul face figuri si nu imi arata mereu oamenii care dau share la post. Daca cineva da subscribe, castiga cheia si pe urma da unsubscribe pentru ca nu ii place ce facem....nu o sa il vanez sa ii iau cheia inapoi sau sa ma iau de el...e treaba lui....a oferit o sansa, e alegerea lui daca ramane sau nu :).

Tot ce castig eu din asta e o Sansa, o sansa ca cineva sa fie interesat de ceea ce facem, dar sa nu stie de noi, nimic altceva. Munca depusa e free si o fac din placere.

Subscriberi pentru content bun e tot ce imi doresc, nu oblig pe nimeni sa ramana daca nu le place ceea ce fac, au oricand optiunea sa dea unsubscribe(daca nu ma insel si tu ai facut asta si nu cred ca te-a blocat ceva sa o faci sau ca ti-a zis cineva ceva. A fost alegerea ta si am respectat-o, dar macar ai oferit o sansa).

Tu ai oferit un sfat, da-mi voie sa iti ofer si eu unul tie. Scapa de impresia ca toata lumea iti baga mana in buzunar sau te ghideaza spre anumite lucruri(am observat de multe ori lucrul asta pe forum din diferite posturi ale tale pe diferite thread-uri) deoarece in final si la urma urmei e alegerea ta daca vrei sa te implici in lucrile alea sau sa le eviti.

Daca postul supara asa de tare sau daca admini considera ca incalca vreo regula il voi sterge.

Rautz

Re: Hearthstone Beta Key Giveaway

Post: # 45870Post Rautz
01 Nov 2013, 02:00

Bineinteles ca nu incalca nici o regula, probabil nici nu deranjeaza pe multi. Nici pe mine sincer sa fiu.
Dar la fel cum tu ai dreptul sa-ti faci reclama cum vrei, am si eu dreptul sa-mi dau cu parerea despre modalitatea ta de reclama.

Singurul lucru pe care l-am sugerat a fost ca asa cum tu si altii ati primit ceva gratuit, fara obligatii, era frumos sa dai si tu altora in mod similar, nu sa te gandesti la modalitati de profit sau vanzare pe ebay. Pare ca alternativele tale erau sa faci concurs sau sa vinzi pe ebay. Pentru mine singurul gand era sa-l dau gratuit pe forum.

Uite iti pun o intrebare: daca iti ceream bani pe key de Dota, nu-i asa ca nu ti-ar fi picat bine? Poate ca ma refuzai politicos, sau poate ca scriai despre experienta negativa pe forum. Raspunsul era acelasi. Prefer sa fiu 'tipul ala care nu se intelege cu nimeni' decat sa fiu ipocrit.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Hearthstone Beta Key Giveaway

Post: # 45871Post Shaikan
01 Nov 2013, 02:32

Salut,

Daca imi cereai bani pe key-ul de Dota te-as fi refuzat si as fi cautat in alta parte. Nu as fi stat sa ma plang, e alegerea ta ce faci cu el. Daca imi cereai sa iti dau un like sau un share....as fi facut-o fara probleme. De ce? Simplu, nu ma costa nimic si eu vroiam jocul.

Pai tocmai, ca nu m-am gandit la modalitati de a face bani din el, altfel nu postam nimic si imi vedeam de treaba. Tot ce imi ofera mie, dupa cum am mai spus, e o Sansa si e singurul lucru de care am nevoie, indiferent de outcome-ul ulterior.

Si ca idee, si eu a trebuit sa ma inscriu, sa ma abonez si sa completez ceva ca sa pot primi key-ul....nu mi l-a aruncat nimeni in brate... M-a deranjat? Nu....deoarece nu m-a costat nimic....si imi doream jocul(intre timp am facut rost de alt key si de-aia am facut concursul).

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”