Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08.11

Intalniri in Cluj!
User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08.11

Post: # 19178Post Chuckila
30 Aug 2011, 11:50

Miercuri, 31.08.2011, incepand cu ora 17:30, va asteptam in Ceainaria Librariei Carturesti, aflata la subsolul incintei din Iulius Mall, la cateva ore de jocuri, ceai, povesti si distractie.
Image
Ca sa evitam situatia de saptamana trecuta, cand nu am avut jocuri de 5 persoane si Ioana a stat pe margine, hai sa vedem cine/ce aduce. Si asa evitam si situatia in care nu sunt jocuri ce ne-ar placea sa le incercam.

Eu pot aduce orice din colectie, atat timp cat se arata lume interesata. Si mi-ar placea sa incerc London, Glen More si/sau Hansa Teutonica, daca mai sunt doritori. Nu m-as da la o parte nici de la un Brass/Steam.

Radrian

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19187Post Radrian
30 Aug 2011, 13:37

Eu pot aduce Anima sau Cosmic Encounters.

singerete

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19226Post singerete
31 Aug 2011, 12:47

Eu o sa vin cu inca 3 persoane dintre care 2 fete, deci o sa vreau sa joc ceva simplu si distractiv. Aveti vreo sugestie? Eu ma gandeam la Bang Bang. Are careva?

Sau Cash & Guns?

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19228Post Shaikan
31 Aug 2011, 13:17

Eu iti sugerez(daca are cineva din Cluj): Bang, Dixit, Dobble, Tadaam/Identika - Toate au prins bine la fete :). Asta daca vrei jocuri foarte simple. Carcassone si TTR au prins bine de asemenea....si Fresco e o alegere buna :P

singerete

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19229Post singerete
31 Aug 2011, 13:18

Da, Fresco as juca daca are careva.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19232Post Chuckila
31 Aug 2011, 13:42

La un Fresco m-as baga si eu, daca il are cineva si bineinteles, daca ar mai fi loc.

Cash'n Guns, daca il vreti, il pot aduce eu. Si cat timp il voi explica, vom si da un joc; merge repede. In jumatate de ora cel mult terminam o partida.


User avatar
bvicthor
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 269
Joined: 06 Jan 2010, 22:25
Location: Cluj-Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19239Post bvicthor
31 Aug 2011, 14:55

Vom aduce London azi. Pe la cat ajungeti?

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19240Post Chuckila
31 Aug 2011, 15:04

Yuhuuuhuuuuuuuuuuuuuuu!!! In sfarsit.

Eu incerc sa ajung la 6 cel tarziu.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19241Post DanielIndru
31 Aug 2011, 15:21

Chuckila, daca ai timp si chef, ar fi minunat sa ne impartasesti impresiile tale despre London, atat ca joc de sine statator cat si comparat cu celelalte creatii deosebite ale lui Wallace.

cristina

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19242Post cristina
31 Aug 2011, 15:22

Darksion wrote:Eu iti sugerez(daca are cineva din Cluj): Bang, Dixit, Dobble, Tadaam/Identika - Toate au prins bine la fete :). Asta daca vrei jocuri foarte simple. Carcassone si TTR au prins bine de asemenea....si Fresco e o alegere buna :P
@Darksion Daca mi-ai spune ca la urmatoare intalnire jucam ce ai enumerat mai sus, iti spun din start ca NU vin! Apropo, pe cand un Runewars?

User avatar
tretiak
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 225
Joined: 22 Jun 2011, 22:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19247Post tretiak
31 Aug 2011, 15:50

Nu stiam ca se mai joaca Runewars prin Cluj...
Eu si prietena mea suntem mari fani :)
Canci!

cristina

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19248Post cristina
31 Aug 2011, 16:00

Poate jucam intr-o buna zi, daca ne intalnim...noi suntem din Bucuresti. Sorry ca mi-am bagat nasul si eu aici, dar nu puteam rata ocazia de a-l provoca pe Darksion care a promis o partida de muuult timp. :lol:

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19249Post Shaikan
31 Aug 2011, 16:51

cristina wrote:Poate jucam intr-o buna zi, daca ne intalnim...noi suntem din Bucuresti. Sorry ca mi-am bagat nasul si eu aici, dar nu puteam rata ocazia de a-l provoca pe Darksion care a promis o partida de muuult timp. :lol:
Haha :))....nu am zis ca e valabil in toate cazurile, dar enumeram jocurile mai easy/chill care pentru mine au prins bine la fete :).

Runewars sunt pentru....stiu ca am promis si am nu am reusit ultima oara cand v-ati strans :(. In principiu as putea oricand cat timp vb si stabilim ceva din timp :). In timpul saptamanii as putea dupa un 6:30-7.........in weekend sunt mai libera duminica :P......Si stiu ca ramasesem dator si cu un Tikal :P.

Weekend-ul asta e posibil sa am treaba...dar putem sa ne auzim pe maine si in functie de cum puteti si voi sa stabilim ceva :).

@Chuklila and the rest....sorry de offtopic :)))

ladybirdT

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19251Post ladybirdT
31 Aug 2011, 18:57

Salut. Eu nu am fost încă la nici o întâlnire dar miercurea viitoare aş veni. Pot să aduc Dixit (cu prima extensie), Dobble, Puerto Rico, Catan (cu extensia pt 5,6 jucători) şi Navigatorii (pt 4 jucători), Quoridor şi Dame chinezeşti.

Aveţi / jucaţi Caylus sau Race for the Galaxy?

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19261Post Chuckila
31 Aug 2011, 23:27

Buna ladybirdT si bine ai venit pe forum.
ladybirdT wrote:Salut. Eu nu am fost încă la nici o întâlnire dar miercurea viitoare aş veni.
Asta este o problema pe care trebuie sa o rezolvam cat mai repede. Te asteptam miercurea viitoare la Carturesti - din pacate eu unul nu voi putea veni, fiindca va fi saptamana in care voi intra la birou de la 16:30. Insa in mod obisnuit sunt cativa de pe forum (tretiak, bvichtor, alia, criss), carora sa li te alaturi la un joc.
Aveţi / jucaţi Caylus sau Race for the Galaxy?
In afara de saptamanile cand am fost plecat in concediu, fara acces la net, pe inceputul saptamanii deschid un topic dedicat intalnirii din acea saptamana. Si acolo in general vedem ce am vrea sa jucam, cine si daca poate aduce acele jocuri. De exemplu saptamana asta eu am reusit sa joc London (multumiri maxime lui bvichtor si Ramonei - revin pe maine cu detalii referitor la joc), iar singerete + amicii au bagat o partida de Cash'n Guns (sper ca v-a placut si v-ati simtit bine, chiar daca ne-am ciuruit intr-o veselie).

Din cate stiu, RftG ar trebui sa il aibe lumea (tretiak parca il avea - eu din pacate nu mai am jocul, l-am facut cadou unui prieten caruia i-a placut fff mult). Caylus s-ar putea sa fie mai problematic.

User avatar
bvicthor
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 269
Joined: 06 Jan 2010, 22:25
Location: Cluj-Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19262Post bvicthor
01 Sep 2011, 08:49

A fost prima experienta de London in 4 pentru noi. Pana acum am jucat doar in doi, si e putin diferit, adica poverty point-urile in doi nu-s chiar asa o amenintare. In schimb in patru am pierdut o gramada de puncte la final din cauza poverty point-urilor. Oricum abia astept sa-l mai incerc in 3 sau 4.
Multumiri lui Chuckila si lui Marian pt joc.

singerete

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19263Post singerete
01 Sep 2011, 09:26

Da da si noi ne-am simtit bine si multumiri lui Chuckila care ne-a adus Cash & Guns si ne-a invatat sa-l jucam. A fost distractiv. De asemenea multumim amicului care ne-a facut tutorialul la Finca (din pacate nu i-am retinut numele) care de asemenea a fost un joc usor digerabil si distractiv.

Apropo, asteptam link la poze :D

User avatar
tretiak
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 225
Joined: 22 Jun 2011, 22:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19266Post tretiak
01 Sep 2011, 10:02

Mă bucur că lumea s-a simţit bine.
Eu din păcate nu am putut veni deoarece promisesem un movie night unei persoane dragi. :)
Canci!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire ForumBoardGames la Playground Carturesti-31.08

Post: # 19268Post Chuckila
01 Sep 2011, 10:41

singerete wrote:Da da si noi ne-am simtit bine si multumiri lui Chuckila care ne-a adus Cash & Guns si ne-a invatat sa-l jucam. A fost distractiv. De asemenea multumim amicului care ne-a facut tutorialul la Finca (din pacate nu i-am retinut numele) care de asemenea a fost un joc usor digerabil si distractiv.

Apropo, asteptam link la poze :D
Iti zic eu, ciupica a fost de vina :) De aia ai fost tinta preferata a celor de la masa :D De abia astept sa te vad cum ai iesit prin poze, asa trendy ... asta daca nu cumva Adi Rusu a prins "intamplator" in cadre doar frumoasele voastre partenere :lol: :lol: Si ca ai intrebat, el a fost cel care v-a prezentat Finca. Chiar, acolo cine a castigat?

Post Reply

Return to “Cluj”