Thunderstone Promo Pack 2011

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16048Post Shaikan
06 Jun 2011, 13:52

Felicitari acidutzu! :).....nice EPIC cat :tu:....but no loot from the cat :P?

acidutzu

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16049Post acidutzu
06 Jun 2011, 14:00

Chuckila wrote:As propune sa nu trimiti nimic pana nu aflam raspunsul la intrebarea:
acidutzu wrote:De cate oi este nevoie pentru ca pisica sa nu mai stea ca o momaie?

from http://www.boardgamegeek.com/image/1008161


Dupa cum se vede sunt trei coloane cu oi( 5, 8 si 5 oi) . Jenny a daramat coloana din stanga deci 5 e raspunsul. Eu vroiam sa fac poza cu coloana prabusindu-se dar nu mi-a mers din prima si jenny e genul de pisica independenta care nu face duble :lol:

acidutzu

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16050Post acidutzu
06 Jun 2011, 14:06

Si din numarul 1 (din 2 dar nu conteaza)
iupiiiiii
De asta nu am participat la concurul carcassonne pt ca eram sigur ca voi castiga si aveam deja jocurile oferite pentru locul 1 :lol: :lol: :lol:

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16051Post DanielIndru
06 Jun 2011, 14:09

A mea e mult mai putin pretentioasa.
Devine fascinata de Victory Points:
...de zaruri:
... de carti de joc:
Dar cum este o pisica foarte Euro, cel mai mult ii plac cubuletzele de lemn si ii creste coada cand le vede mai ceva ca lui Pinocchio nasul la o minciuna gogonata: :lol:

acidutzu

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16458Post acidutzu
15 Jun 2011, 08:01

Au ajuns! :P
DSCN0827.jpg
Stiu ca e obositor blitzul (iuhuu singurul cuvant pe care il pot pune cu tz fara sa fiu certat :lol: ) dar Jenny nu sta decat in hrube. Cica nu sta in lumina soarelui din cauza gaurii in stratul de ozon. E ipocrita! Daca ii pasa de ce nu isi cultiva singura mancarea in loc sa ia mancare transportata 2000km cu tirul dar pe care scrie Eco.
Divaghez.
Multumesc din nou pentru carti!
Consider un inceput acest concurs. Propun dezvoltarea lui: de ce nu am face concursuri cu jocuri intregi? Daca avem un joc pe care nu il mai jucam sau pe care il tinem la vanzare de jumatate de an si nu il ia nimeni de ce nu l-am oferi intr-un concurs ca asta? Food for thought!

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Thunderstone Promo Pack 2011

Post: # 16460Post DanielIndru
15 Jun 2011, 09:28

Asa e, acidutzu, ai dreptate.
Lucrurile cam asa se vor intampla in ce ma priveste, jocurile care nu reusesc sa-si gaseasca un nou stapan in cateva luni vor fi oferite premii pentru diversi oameni sau in diverse concursuri.
Sunt convins ca si altii gandesc la fel ca mine si, odata oferita ocazia de a-i ferici pe altii cu un joc, nu vor zice NU.

Multe jocuri faine de Thunderstone iti doresc si sa ne mai povestesti cum iti ocupi timpul prin vagauni uitate de soare sau cum Jenny inca are blana intreaga desi atatea armate de viteji atenteaza la integritatea ei zi de zi. :)

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”