T.I.M.E. Stories - Q&A

Reguli forum
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.

T.I.M.E. Stories - Q&A

Mesajde 26octombrie » 10 Feb 2018, 15:46

STIU ca exista undeva - pe bgg, intr-un coltisor mic al vreunui thread - raspunsul la aproape orice intrebare, insa nu am gasit si poate ca dau si peste spoilere cautand mai adanc, asa ca intreb aici, punctual, poate stie cineva :)

So, pana acum:
- cand iti alegi receptaculul, te poti uita si la staturile personajelor, sa vezi cu ce vin, sau numai la mutrele lor si la minuscula descriere de pe spate?
- cand strangi, stangi TOT?!!! :o adica, dupa un Run, noi avem doua bucati de harta cu sigla TIME, ATAT! Toate obiectele, bucatile de harta cu locatii in plus, TOT, strangem?!
- state tokens?! si alea pa-pa?! :cry:
- cum de n-am stiut eu ce foarteultraextramisto e jocul asta (care de fapt nu e joc, e o experienta) ?!
Cam atat, deocamdata...
26octombrie
winner
King Meeple

Total VP-uri primite: 322

Re: T.I.M.E. Stories - Q&A

Mesajde vall » 10 Feb 2018, 21:44

26octombrie scrie:STIU ca exista undeva - pe bgg, intr-un coltisor mic al vreunui thread - raspunsul la aproape orice intrebare, insa nu am gasit si poate ca dau si peste spoilere cautand mai adanc, asa ca intreb aici, punctual, poate stie cineva :)

So, pana acum:
- cand iti alegi receptaculul, te poti uita si la staturile personajelor, sa vezi cu ce vin, sau numai la mutrele lor si la minuscula descriere de pe spate?
Ce rost are sa te uiti ca tot nu stii de ce anume ai nevoie? :lol:
Serios vorbind, nu-mi aduc aminte sa fie mentionat explicit undeva cum iti alegi personajul. Noi la primul run le alegem dupa poze si la al doilea dupa necesitati.

- cand strangi, stangi TOT?!!! :o adica, dupa un Run, noi avem doua bucati de harta cu sigla TIME, ATAT! Toate obiectele, bucatile de harta cu locatii in plus, TOT, strangem?!
TOT! Ce nu are sigla TIME zboara! Stiu, painfull :D

- state tokens?! si alea pa-pa?! :cry:
PA-PA!

- cum de n-am stiut eu ce foarteultraextramisto e jocul asta (care de fapt nu e joc, e o experienta) ?!
Eh, vad ti-ai reparat greseala. Mai bine mai tarziu decat niciodata.
Have fun!
;)

Cam atat, deocamdata...
vall
King Meeple
King Meeple

Total VP-uri primite: 64

Re: T.I.M.E. Stories - Q&A

Mesajde 26octombrie » 10 Feb 2018, 23:54

Noi la primul run le alegem dupa poze si la al doilea dupa necesitati.

Same here! Si parca a fost mai fun si incitant prima data ;)

Thanks!
26octombrie
winner
King Meeple

Total VP-uri primite: 322

Înapoi la Discutii reguli si variante