play mat

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

play mat

Post: # 84031Post DeeDee
29 Nov 2017, 14:08

Inca nu am pus un strat de material pe masa de joc pe care mi-am facut-o. Nu vreau sa stric lemnul lacuit frumos, si nu am gasit o solutie simpla prin care un material textil gen postav sa stea fix pe lemn.
Asa ca m-am gandit la o solutie alternativa: un covoras de neopren de grosime mica, de ex. 2 mm. Ala se poate rula, si tine in dulap pana la momentul T. Practic, un fel de mousepad imens. Am gasit la chinezi pe aliexpress metraj, dar nu m-as risca sa vina ceva cu miros chimical.
Ar mai fi o alternativa, covorasele de sport/yoga , insa din pacate au latime prea mica (60) si sunt prea groase.
Optiunea 3, ar fi un play mat - am vazut la red goblin de ex: https://www.redgoblin.ro/accesorii/crim ... dublu.html
Daaar .... asta e mai mare decat am eu nevoie. Un playmat din asta, poate fi decupat? Are marginile surfilate? Se desira, daca il tai? Aveti play maturi? Cum se comporta in timp?
Daca nu, stiti unde ar fi in romania de cumparat "mousepad" la metru? practic, cauciuc de neopren cu textil aplicat deasupra. Am gasit producatori locali de neopren, insa fara stratul de lycra de deasupra.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: play mat

Post: # 84034Post fl0po
29 Nov 2017, 15:01

cred ca il poti taia fara probleme. nu e surfilat pe margine, deci nu cred ca se desira in vreun fel.
HACK OR GET WHACKED!

Post Reply

Return to “Discutii generale”