Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Reguli forum
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.

Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Mesajde Shaikan » 06 Mai 2018, 14:54

Salutare oameni buni,

Dupa o mica pauza, am revenit cu un nou sezon de review-uri. Azi ne uitam la Bang the Dice Game, un filler cu mecanica de bluff si dice throwing in care 3-8 jucatori intra in rolul serifului, a ajutoarelor de serif,a banditilor si a renegatilor, lasand zarurile sa determine care e cel mai bun pistolar(si cartofor) din vestul salbatic(a.k.a masa de joc).

Shaikan
Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
King Meeple

Total VP-uri primite: 223

Re: Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Mesajde rabesandratana » 06 Mai 2018, 21:53

Bine ai revenit cu video-urile. Buna recenzia dar din pacate nu ma atrage jocul acesta. Astept un alt episod si sper sa postezi des. Ar fi interesant sa mai apara persoane care sa realizeze clipuri. :tu:
rabesandratana
Wizard Meeple
Wizard Meeple

Total VP-uri primite: 116

Mesajde Shaikan » 07 Mai 2018, 10:50

Mersi Ovidiu. Vor mai fi clar, review-uri si play sessions/playthroughs cum am facut si inainte si planuiesc sa postez mai des :). Mi-era dor sa mai fac :D
Shaikan
King Meeple

Mesajde Corwin » 11 Mai 2018, 10:27

Mersi de review. :tu: Am auzit multa lume care lauda mai mult Bang the Dice Game, mai ales ca joc introductiv pentru non-gameri. Acum inteleg si de ce, dar imi place si originalul.
Corwin
Terraformer
King Meeple

Total VP-uri primite: 92

Mesajde Shaikan » 14 Mai 2018, 14:29

Corwin scrie:Mersi de review. :tu: Am auzit multa lume care lauda mai mult Bang the Dice Game, mai ales ca joc introductiv pentru non-gameri. Acum inteleg si de ce, dar imi place si originalul.

Mersi si eu :). Da, e multi mai usor de explicat si intrat in joc la Dice Game, comparativ cu jocul de carti, si in plus e mult mai rapid. Dar cum cel de carti a fost unul din primele jocuri jucate, ramane de suflet :) si imi place controlul in plus oferit de carti, desi ai sanse sa stai putin pe bara daca iesi devreme din joc.
Shaikan
King Meeple

Înapoi la Review-uri si impresii