Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post Reply
mircearacovi

Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post: # 16394Post mircearacovi
13 Jun 2011, 20:18

Fac primii pasi in lumea board games-urilor si primul joc pe care l-am achizitionat (Warcraft the board game) e deja para-fumat. Imi trebuie ceva mai complicat. Asa ca, spre deosebire de prima mea alegere, care s-a bazat exclusiv pe pasiunea pentru MMORPG-ul cu acelasi nume, de data aceasta ma pregatesc sa fac o noua achizitie, avand mai multe informatii. Daca s-a plictisit cineva de Twilight Imperium 3rd edition, sunt gata sa il cumpar eu, chiar daca este putin folosit. Repede, repede, ca ma mananca grav palmele si ma gandesc sa ma duc sa-l cumpar nou daca nu primesc o oferta mai atractiva. Abia astept sa le mananc zilele prietenilor mei cu niste sesiuni lungi de expansiune spatiala. :twisted:

Va multumesc!

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post: # 16396Post tasurinchi
13 Jun 2011, 20:34

Mare grija la ce-ti doresti :D Asta e un joc monstru si sub 4-5 ore nu-l scoti (asta dupa ce mai capatati experienta, ca la prima sesiune nici nu vreau sa ma gandesc).
Pe aceeasi linie, dar, se pare, mult mai scurt: Space Empires 4x. Partea proasta (pentru unii) e ca nu are miniaturi si grafica e mult mai spartana (am invatat, insa, in ultimul timp, ca grafica nu face jocul, ba din contra).

Orice-ai hotari, spor la joace si bine-ai venit pe forum :)

Jinks

Re: Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post: # 16445Post Jinks
14 Jun 2011, 15:21

Sunt doua mici probleme cu Space Empires 4x:
- nu se gaseste la noi
- se joaca in maxim 4 jucatori (ceea ce poate sa fie un dealbreaker pentru multi)

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post: # 16446Post tasurinchi
14 Jun 2011, 15:30

Nu se gaseste inca pe nicaieri, de fapt, pentru ca este inca in faza de productie cu lansarea preconizata undeva la sfarsitul lunii Iunie (deci pe la noi ar putea ajunge undeva prin august - septembrie).

Vor exista si scenarii epice pentru pana la 8 jucatori, insa va fi nevoie pentru acestea de doua copii ale jocului...

Jinks

Re: Cumpar Twilight Imperium (3rd Edition)

Post: # 16556Post Jinks
15 Jun 2011, 18:20

Doua copii ale jocului si doua zile rezervate ca sa il termini. :)

Post Reply

Return to “Cumparari”