Cumpar - The White Castle

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Cumpar - The White Castle

Post: # 43431Post Teddy
17 Sep 2013, 11:29

Salutare!

De mare interes:


The White castle

Jocuri de copii 5ani+



Urmatoarele titluri sunt preferate intr-un un schimb cu ceva din ce am la vanzare:


topicul meu de vanzari http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?f=8&t=4647, let me know
Last edited by Teddy on 10 Dec 2023, 14:10, edited 99 times in total.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar Lords of waterdeep si altele

Post: # 43520Post Teddy
19 Sep 2013, 13:55

cum febra e mare, mi-am luat deja Android si lords of waterdeep, deci raman celelalte

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar Seasons,Libertalia,Cargo noir si Macao

Post: # 47105Post Teddy
29 Nov 2013, 15:51

Am mai modificat lista dupa cumparaturile recente

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar Seasons si altele

Post: # 48758Post Teddy
13 Jan 2014, 13:27

actualizare..

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar Seasons si altele

Post: # 49317Post Teddy
27 Jan 2014, 01:58

mici modificari :)

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 49998Post Teddy
08 Feb 2014, 21:28

Seasons este in tranzit..urmeaza sa isi gaseasca loc pe un raft..

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51145Post Teddy
07 Mar 2014, 01:01

Vreau Dominant Species.. :)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51148Post fl0po
07 Mar 2014, 08:21

citisem mai jos remarca ta legata de pretul jocului care avea sleevuri. nu vreau sa comentez detalii legate de pret dar ceea ce vreau sa spun este ca intotdeauna accesoriile costa destul de mult. de ex daca iti iei un dominion si ii pui sleevuri inseamna ca mai cheltui minim 40-50 ron, poate si mai bine in cazul in care vrei sleevuri mai rasarite. pe langa asta daca jocul e protejat de la 0 km practic este ca si nou deci pretul lui nu ar trebui sa fie cu foarte mult mai jos decat pretul de magazin...ma rog. oricum e simplu, il iei direct de la magazin si ai rezolvat problema. miroase a nou, ai placerea sa il desfaci...si nu are germs!

tin sa subliniez ca nu sunt implicat in vreun fel in povestea lui Teddy, ca probabil ca mintile malefice se gandesc ca despre mine e vorba. dar m-am bagat in seama pentru ca cine imi cunoaste jocurile stie ca sunt un "sleeve" maniac si ca imi place maxim sa imi accesorizez jocurile deci tind sa iau apararea celor care tin totusi sa nu considere accesoriile niste nimicuri care nu ar trebui sa conteze la pretul unui joc SH.
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51162Post Teddy
07 Mar 2014, 13:52

Confirm, Fl0po este implicat :twisted: :twisted: :twisted:


.
.
.
.
.
.
.
.
.


Glumeam, nu sariti, fl0po nu are nici un amestec :D

Stiu ce zici si ai mare dreptate. Cu toate astea, in calitate de cumparator imi permit sa impun niste conditii la fel cum si vanzatorul are acelasi drept. Nu ne intelegem, "Ura si la gara" parca era o vorba..

Pe mine inca nu m-a luat febra sleevurilor si sper sa ma tin la distanta de "boala" asta. Nu joc jocuri de 1000 de ori, desi inteleg de ce ar juca cineva race for the galaxy de 2000 de ori :) Drept urmare inteleg rolul sleevurilor si de multe ori am stat pe ganduri daca sa imi iau sau nu.

Situatia cu care m-am confruntat, jocul avea nevoie de max 200 de sleeves..Sa zic minim 2 seturi maxim 4, deci pret undeva de la 20 lei in sus, iar tipul vroia mai mult decat jocul nou. I-am multumit frumos pt oferta si m-am dus sa-l iau din magazin. Asta ca sa nu mai zic ca m-a tinut in sah cand era oferta la jocul respectiv in magazine si am pierdut-o. Cu toate astea m-am declarat multumit cand am rupt toate ambalajele.

Oricum, salut interventia ta :tu:

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51174Post fl0po
07 Mar 2014, 20:38

pentru ca, magazine


vorba aia, devenita deja celebra, hehe
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51175Post Teddy
07 Mar 2014, 21:29

:lol: :lol: iar pentru ca, deeug ...Brass urmeaza sa intre in colectie

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51440Post Teddy
14 Mar 2014, 17:35

intra in colectie si Dominant species..
sa il joc cu placere :lol: :lol: :lol:

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 797
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51442Post nqq
14 Mar 2014, 18:36

bv ....timp sa ai sa le joci:D

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51449Post Teddy
15 Mar 2014, 00:34

Le las frumos sa se adune si cand ajung acasa o sa-mi dedic o saptamana sa le descopar pe toate :drool:

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51604Post Teddy
21 Mar 2014, 00:02

Sunt interesat de Vinhos!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51605Post 26octombrie
21 Mar 2014, 00:27

Teddy wrote:Le las frumos sa se adune si cand ajung acasa o sa-mi dedic o saptamana sa le descopar pe toate :drool:
nu stiu daca e binevenit sau nu un sfat, dat eu tot iti spun: daca vrei sa te bucuri cu adevarat de jocurile noi, nu-ti mai lua la kilogram, se suprapun si bucuria pe care ai putea-o incerca cu fiecare in parte scade dramatic. ia cate un joc, savureaza-l, joaca-l de cat mai multe ori, sa-i descoperi mecanicile si fineturile si de-abia cand incepe sa se toceasca uite-te dupa inca ceva. cu atat mai mult cu cat sfatul aista vine de la un fost(sper!) cumparator compulsiv ar trebui sa-ti spuna ceva. dupa mai bine de un an de cumparaturi, frenetice uneori, am descoperit voluptatea de a juca jocuri mai vechi, pe nedrept ingropate de noutati sclipitoare, iar jocuri noi... doar dupa ce le incerc temeinic (uneori sclipiciul se ia mai repede decat te astepti).
nu stiu daca bataile mele de campi au vreun ecou, da' am zis sa-ti zic. bucura-te de colectie si la cat mai multe partide per joc.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51621Post Teddy
21 Mar 2014, 21:45

Buna Luana!

Orice sfat este util si binevenit la mine :)
Ai dreptate in ceea ce zici, dar e greu sa imi satisfac dependenta de a cumpara jocuri la kilogram :twisted:
Uite, pot sa-ti spun ca m-am schimbat de-a lungul ultimelor 12 luni. La inceput cumparam aproape orice joc aparea la vanzare. Daca se gasea in top 100 era un criteriu foarte bun pentru mine si nici nu mai faceam sapaturi sa aflu mai multe despre joc. Acum mi se pare comico-tragic :evil: :lol: :( :? :shock:

Intre timp s-au mai rafinat cumva atat gusturile cat si criteriile de selectie. Acum verific un joc pe toate partile inainte de achizitie. Ma uit la 2-3 review-uri, la un gamethrough, la comentarii pe forum, pe BGG si unde mai gasesc informatii.. Ba chiar trimit mailuri "random" la utilizatori de pe forum si ii rog sa imi spuna cateva impresii personale despre un anumit joc pe care il au in colectie si pe care sunt tentat sa il achizitionez.

Eu momenan sunt plecat din tara, probabil ca a aflat toata lumea pana acum :lol:
Cand am zis ca le las sa se adune pt mine inseamna ca atunci cand mai apare un joc care ma fascineaza il trec in colectie daca pot. Daca se afla pe undeva la bursa, coincide si cu wishlist-ul meu si este la un pret rezonabil, atunci profit de ocazie, cum imi place mie sa cred.. mai devreme sau mai tarziu le voi juca pe toate. Ce-i drept ma asteapta circa 9 jocuri noi acasa. O sa vina si momentul lor.
Pe scurt incerc sa-ti spun ca am devenit mai cumpatat in ceea ce priveste noile achizitii dar cred ca am trecut cu totii prin perioada nebuna de la inceput. :D

Mersi de sfat oricum ;)

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51623Post 26octombrie
21 Mar 2014, 22:47

aaa, pai spune-asa! ia studiaza matale lista mea de trade atunci, poate rotunjim jocurile-n asteptare la 10 :lol:

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 51634Post Teddy
22 Mar 2014, 12:53

Pai ce facem aici..imi zici sa nu mai cumpar jocuri la kilogram si apoi imi bagi "taraba" ta pe gat?! :twisted: :lol: :twisted:

Glumesc. M-am uitat in lista ta de trade si uite, ca sa-ti demostrez ca am devenit mult mai cumpatat o sa-ti spun ca nu ma intereseaza nimic momentan. :mrgreen:
Lista pe care am facut-o in topicul acesta contine in mare proportie ceea ce intentionez sa joc/achizitionez intr-un oarecare viitor. Produsele pe care sunt dispus sa le iau pe loc fara prea multe negocieri sau schimburi sunt putine si sunt primele mentionate.
In partea a doua a listei se afla jocurile cu o prioritate mai mica, dar cum a venit Deeug si mi-a facut o oferta aproape de nerefuzat, pac am insfacat Brass.

De asta invitasem populatia sa-si dea cu parerea vis-a-vis de jocuri pe care orice gamer ar trebui sa le aibe. Nu s-au exprimat foarte multi, insa a fost suficient pentru mine pentru a cerceta cateva titluri noi.
http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?f=61&t=4336 - astept si propunerile tale cu ocazia asta :D

In urma sugestiilor de acolo deja mi-am achizitionat Dominant species care pare sa fie un joc pe gustul meu si urmeaza Vinhos cat de curand.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Cumpar .. altele pentru ca Seasons mi-am luat :))

Post: # 52178Post Teddy
09 Apr 2014, 01:49

Village inn e pe drum..

Acum sunt in cautarea lui Vinhos...

Post Reply

Return to “Cumparari”