May 2021 Romanian Math Trade

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]

Ce preferati ?

sa ramana rezultate asa, ducand la bun sfasit trade-ul, conform regulilor
9
28%
sa se faca re-run, eliminand bifa trecuta gresit, care a rezultat intr-un schimb inechitabil (jocul Lock 'n Load: Band of Heroes pentru o carte promo in germana)
23
72%
 
Total votes: 32

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123410Post iadrianik
31 May 2021, 00:25

Teddy wrote:
30 May 2021, 22:42
Nu am facut screenshot, dar daca nu ma insel am doua tradeuri mai putin.

Nu e asta problema.

Problema pe care o vad este ca prin acest re-run am creat un precedent.

Ultima data cand s-a facut asta a fost din vina mea, cand am bifat lei pe euro si desi nu afecta pe nimeni si participantii spuneau sa lasam asa, s-a rulat algoritmul inca odata, pentru ca astea erau regulile..
Daca astfel de trade-uri inechitabile trebuie duse la bun sfarsit "pentru ca asa sunt regulile", atunci cred ca regulile nu sunt cele mai bune. :)
Probabil de la editia viitoare voi edita regulile astfel incat un re-run pentru o situatie similara sa nu mai contravina regulilor.
Last edited by iadrianik on 31 May 2021, 00:47, edited 1 time in total.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123411Post iadrianik
31 May 2021, 00:45

purishnel wrote:
30 May 2021, 23:15
- Propun ca in descrierea urmatorului MT dar si aici pe forum sa se scrie cu CAPS si BOLD sa se foloseasca un PC/Laptop pt lista de wants, deoarece pe mobil apar probleme. E o saptamana intreaga la dispozitie, nu cred ca e imposibil pt cine vrea sa participe sa ajunga la un calculator.

- Apoi pt incepatori sau cine nu intelege ori nu si aminteste cum functioneaza platforma, propun sa recomandam, ba chiar sa incurajam sa ceara ajutor. Nu e nici rusinos si cred ca se gaseste cineva sa si rupa 30 min sa ajute un coleg, doar sa scrie aici sau pe celelalte canale unde se promoveaza MT-ul. Inca o pereche de ochi in plus nu strica uneori.
Daniel nu este incepator cu privire la math trade-uri, e la a patra participare.
Cred ca pentru toata lumea e evident ca a fost doar o greseala a lui, si nu a fost cazul de a vedea rezultatele si a invoca o greseala, pentru a obtine un re-run.


purishnel wrote:
30 May 2021, 23:15
Citind ce s a mai scris pe aici, sunt de acord ca au mai fost cazuri de greseli, si eu am gresit la inceput, iar Teddy are dreptate ca s a creat un precedent. Dar cel mai bine ar fi sa l eliminam intr un fel sau altul pentru editiile viitoare, deoarece greselile sunt inevitabile, si nu cred ca vrem sa ajungem la al 10lea re-run in aceeasi editie, pt ca incurajam cumva neglijenta:
Sigur, nu vrem sa incurajam neglijenta. In majoritatea cazurilor, toata lumea a fost chiar atenta (in afara de cazul de fata si de cel in care Teddy a bifat accidental euro pentru lei), nu-mi aduc aminte de alte probleme.

In acelasi timp, nu vreau sa descurajam participarea. E posibil ca unii useri sa nu participe deloc vazand ca in cazul unei greseli evidente (gen Everdell KS edition pentru 20 lei) nu se poate face nimic.
Nimeni nu vrea 10 re-run-uri, dar in cazul unor anomalii, unde e clar o greseala, nu o incercare de a fenta sistemul, trebuie sa existe flexibilitate.


purishnel wrote:
30 May 2021, 23:15
Mai e ceva ce am observat de data asta si oricum doream sa mentionez la final. Asa cum specificam ingrosat daca un joc e in alta limba decat RO sau EN ori alte conditii speciale, propun ca in prima linie de la fiecare item din geeklist, deasupra editiei, sa se mentioneze cu CAPS si BOLD daca itemul e orice altceva decat un joc de baza sau daca necesita un joc de baza ca sa poata fi folosit. Poate asa sare mai usor in ochi, pt ca pot intelege confuzia de data asta, "promo card" era scris in link dupa alte 10 cuvinte. Si sincer au fost cateva iteme puse la trade pt care era nevoie de putin research daca sunt extensii sau altceva. Iar in special pt incepatori poate fi un pic confuz.
Nu cred ca e nevoie.
Nu stiu daca ati observat, dar in OLWLG, in pasul 3, in care adaugi in wantlist jocurile pe care vrei sa le primesti, in cazul unui joc apare scris "Boardgame", iar in cazul unei extensii apare scris explicit "Boardgame EXP".

User avatar
purishnel
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 171
Joined: 07 Aug 2014, 00:28
Location: Bucuresti

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123413Post purishnel
31 May 2021, 00:58

Sincer va spun ca eu nu am votat nici una din optiuni si asta doar pt ca am considerat ca in ambele cazuri cineva ar fi dezavantajat, mai mult sau mai putin. De aceea am si venit cu niste idei, bune sau proaste, nu conteaza. Nu cred ca cineva se poate sau s ar fi putut supara pe tine, Adi, cand pe umerii tai a cazut totul, pana la urma. Si ai dreptate, poate regulile trebuie schimbate pentru a permite flexibilitate. Ideile de mai devreme nu erau cu referire doar la cazul de acum, ci chiar m am gandit la situatia cand vor vrea oameni noi sa participe la MT, putina informatie in plus nu strica. Dar pt acum, chiar repet si scuze daca pare ca insist, incercati sa vorbiti cu abkcppm, poate omul intelege problema si e ok sa dea altceva la schimb. Eu nu l cunosc dar daca vreti pot sa i scriu eu, nu ma deranjeaza. Doar sa mi spuneti
Colectia mea
Wishlist

I do it my way...

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123414Post danielM
31 May 2021, 01:05

Mulțumim mult Adrian pentru tot efortul depus, inclusiv cu rerun-ul și ce a decurs de aici! Îmi asum greșeala și voi mai participa la math trade-uri când o să mai am jocuri de dat; LnL voiam să îl dau oricum, probabil de aceea am bifat cam orice, nu am fost foarte atent. O seară bună tuturor!

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123416Post iadrianik
31 May 2021, 01:12

purishnel wrote:
31 May 2021, 00:58
Dar pt acum, chiar repet si scuze daca pare ca insist, incercati sa vorbiti cu abkcppm, poate omul intelege problema si e ok sa dea altceva la schimb. Eu nu l cunosc dar daca vreti pot sa i scriu eu, nu ma deranjeaza. Doar sa mi spuneti
I-am scris deja. :)

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123417Post DanielIndru
31 May 2021, 01:20

Nu stiu cum as fi rezolvat situatia daca ar fi aparut cand eram eu organizator.
Cand Teddy a vrut sa schimbe niste bani, a fost simplu, ca arbitrajul e strict interzis.

Am stat sa ma gandesc si am intors-o pe toate partile.
In situatia de fata, chiar daca regulile cu privire la schimburi posibil dezavantajoase sunt clare si chiar daca, stiindu-l pe Daniel, ar fi insistat sa se continue asa cum a iesit din prima, probabil as fi ales sa re-rulez rezultatele.
Si nici macar n-as fi supus la vot decizia.

Nu zic ca iadrianik a procedat gresit, fiecare moderator are dreptul sa organizeze treaba cum crede de cuviinta, si hotararea lui este litera de lege in contextul schimburilor.
Math Trade este un proces neintuitiv, care necesita multi pasi executati manual si implica un numar mare de persoane.
De aceea, in situatii "delicate" ce tin de exceptii sau nerespectarea regulilor si a termenelor, decizia moderatorului e finala si va fi comunicata celor implicati.

Dar cred ca sunt 100% sanse ca cineva sa mai greseasca in viitor si sa-si doreasca existenta posibilitatii unui re-run.
Si mai cred ca e important ca toata lumea sa simta ca a participat in ceva echitabil.
Numarul de schimburi din Mai 2021 se va uita curand.
Dar daca cineva ramane cu gust amar dupa experienta asta, se va uita mai greu.
Deci ma bucur ca pe viitor va exista mai multa flexibilitate.

User avatar
Raizen
King Meeple
King Meeple
Posts: 404
Joined: 17 Mar 2017, 14:13
Location: București

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123418Post Raizen
31 May 2021, 05:55

iadrianik wrote:
31 May 2021, 00:19
purishnel wrote:
30 May 2021, 23:15
Pt cei curiosi, foarte pe fuga am comparat cele 2 rezultate, per total sunt cu 2 schimburi mai putine acum (85 vs 87), dar stiu ca unii au pierdut schimburi, altii au castigat (cred ca maxim 2 in minus au fost la cateva persoane), la altii au ramas tot atatea, nu stiu daca si aceleasi. Din pacate am inchis pagina cu primele rezultate si nu le mai am. For the record, la mine tot aceleasi 3 sunt.
Daca s-ar fi pastrat rezultatele dupa re-run, atunci din cei 25 de useri care aveau initial trade-uri:
- 18 ar fi avut acelasi numar de trade-uri
- 3 useri ar fi avut un numar mai mic de trade-uri (-2 / -2 / -1)
- 3 useri ar fi avut un numar mai mare de trade-uri (+1 / +1 / +1)
- 1 user nu ar mai fi avut singurul trade (emisanSB)
- 1 user fara trade-uri initial ar fi avut 1 trade (Raizen).
@ Raisen: imi pare rau, cu validarea rezultatelor initiale, inseamna ca nu ai nici un trade.
* acelasi numar de trade-uri nu ar fi insemnat neaparat aceleasi trade-uri
Este Raizen nu Raisen :). Nu ma deranjaza ca se păstrează rezultatele inițiale doar ca azi democratia a murit :(.

User avatar
mihnea_1309
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 241
Joined: 14 Jan 2017, 10:27

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123419Post mihnea_1309
31 May 2021, 08:12

Si eu eram unul care pierdusem 2 schimburi la rerun, nu asta e problema, ar mai fi fost ocazii de trading.
Problema cu o astfel de noua regula e ca pragul de rerun e subiectiv. Cat de mare va fi diferenta intre jocuri ca sa se permita rerun? Si in ce o masuram mai exact? Diferenta intre MSRP-ul produselor? Complicat...

Sistemul de trading oricum are controale pentru situatii de genul, iti apare un sumar destul de clar pe care trebuie sa il confirmi din nou, printre altele.

In cazul lui Daniel, unde intr-adevar e o situatie naspa, nu e mai simplu sa se anuleze lantul din care face parte aceea tranzactie? Daca nu e foarte lung? Sau poate userul cu cartea promo are vreun joc care nu a prins trade si pe care Daniel l-ar vrea?

User avatar
thenede
King Meeple
King Meeple
Posts: 579
Joined: 24 Aug 2012, 15:11

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123422Post thenede
31 May 2021, 09:00

Ma bucur ca s-a clarificat - nu stiu in ce masura s-a creat sau nu un precedent, dar cu siguranta ca bifele trebuie verificate mai cu atentie pe viitor.

Aceasta editie mi-a parut ceva mai saraca in oferta si ca numar de jocuri, si ca varietate, dar si in participanti (au lipsit cativa veterani - poate pandemia...).
Perceptia asupra bifarii versus alte editii este ca s-a mers ceva mai targetat/ ingust si pe alocuri oportunist - banii s-au dat mai greu, jocurile mai noi au avut prioritate.
Bine asta poate fi doar o consecinta a participarii, ofertei, perceptiei personale etc si nu o stare de fapt.

Cum nici eu nu sunt vreun expert al math trade-ului, as vrea sa cer si eu sfaturi in legatura cu bifarea jocurilor - pana acum am mers pe sistem piramida cu 2-3 jocuri cu ceva mai putine bife si restul larg, subevaluand cam tot in idea ca un joc de care nu sunt neaparat interesat dar pe care nu l-am incercat e net superior unui joc care nu mai prinde masa, chiar daca valoarea actuala e ceva mai mica.

Intrebarea nu are niciun substrat sau apropo si e adresata celor care sunt multumiti/ foarte multumiti de ce le-a iesit.

Multumim de organizare.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123423Post iadrianik
31 May 2021, 09:25

Raizen wrote:
31 May 2021, 05:55
Este Raizen nu Raisen :). Nu ma deranjaza ca se păstrează rezultatele inițiale doar ca azi democratia a murit :(.
Am editat. Scuze, stiam ca este Raizen, dar am scris gresit.

Am mentionat mai sus de ce am ales sa merg totusi pe rezultate initiale. Poate ar fi trebuit sa merg pe instinct, cum am vrut in prima faza, dar era probabil o situatie in care era oricum greu sa multumesti pe toata lumea.
Sper sa reusesti sa faci rost de New Frontiers in alt context.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123425Post iadrianik
31 May 2021, 09:30

mihnea_1309 wrote:
31 May 2021, 08:12
Problema cu o astfel de noua regula e ca pragul de rerun e subiectiv. Cat de mare va fi diferenta intre jocuri ca sa se permita rerun? Si in ce o masuram mai exact? Diferenta intre MSRP-ul produselor? Complicat...
Poate va fi subiectiv in unele cazuri. Vom vedea ce va fi.
In cazuri ca cel din editia de fata insa cred ca va fi destul de simplu.

mihnea_1309 wrote:
31 May 2021, 08:12
In cazul lui Daniel, unde intr-adevar e o situatie naspa, nu e mai simplu sa se anuleze lantul din care face parte aceea tranzactie? Daca nu e foarte lung? Sau poate userul cu cartea promo are vreun joc care nu a prins trade si pe care Daniel l-ar vrea?
Dupa cum a sugerat purishnel, i-am scris deja lui Anton (user-ul din Bulgaria). Anunt cand/daca se ajunge la o concluzie.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123426Post iadrianik
31 May 2021, 09:36

thenede wrote:
31 May 2021, 09:00
Ma bucur ca s-a clarificat - nu stiu in ce masura s-a creat sau nu un precedent, dar cu siguranta ca bifele trebuie verificate mai cu atentie pe viitor.

Aceasta editie mi-a parut ceva mai saraca in oferta si ca numar de jocuri, si ca varietate, dar si in participanti (au lipsit cativa veterani - poate pandemia...).
Perceptia asupra bifarii versus alte editii este ca s-a mers ceva mai targetat/ ingust si pe alocuri oportunist - banii s-au dat mai greu, jocurile mai noi au avut prioritate.
Bine asta poate fi doar o consecinta a participarii, ofertei, perceptiei personale etc si nu o stare de fapt.

Cum nici eu nu sunt vreun expert al math trade-ului, as vrea sa cer si eu sfaturi in legatura cu bifarea jocurilor - pana acum am mers pe sistem piramida cu 2-3 jocuri cu ceva mai putine bife si restul larg, subevaluand cam tot in idea ca un joc de care nu sunt neaparat interesat dar pe care nu l-am incercat e net superior unui joc care nu mai prinde masa, chiar daca valoarea actuala e ceva mai mica.

Intrebarea nu are niciun substrat sau apropo si e adresata celor care sunt multumiti/ foarte multumiti de ce le-a iesit.

Multumim de organizare.
Poti adopta cea mai simpla metoda.
Sa te intrebi: daca ar iesi la schimb sa dau jocul A pentru jocul B, as fi multumit?
Daca raspunsul e da, bifeaza schimbul.
Daca raspunsul e nu, nu bifa schimbul.

User avatar
purishnel
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 171
Joined: 07 Aug 2014, 00:28
Location: Bucuresti

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123428Post purishnel
31 May 2021, 09:58

thenede wrote:
31 May 2021, 09:00
Ma bucur ca s-a clarificat - nu stiu in ce masura s-a creat sau nu un precedent, dar cu siguranta ca bifele trebuie verificate mai cu atentie pe viitor.

Aceasta editie mi-a parut ceva mai saraca in oferta si ca numar de jocuri, si ca varietate, dar si in participanti (au lipsit cativa veterani - poate pandemia...).
Perceptia asupra bifarii versus alte editii este ca s-a mers ceva mai targetat/ ingust si pe alocuri oportunist - banii s-au dat mai greu, jocurile mai noi au avut prioritate.
Bine asta poate fi doar o consecinta a participarii, ofertei, perceptiei personale etc si nu o stare de fapt.

Cum nici eu nu sunt vreun expert al math trade-ului, as vrea sa cer si eu sfaturi in legatura cu bifarea jocurilor - pana acum am mers pe sistem piramida cu 2-3 jocuri cu ceva mai putine bife si restul larg, subevaluand cam tot in idea ca un joc de care nu sunt neaparat interesat dar pe care nu l-am incercat e net superior unui joc care nu mai prinde masa, chiar daca valoarea actuala e ceva mai mica.

Intrebarea nu are niciun substrat sau apropo si e adresata celor care sunt multumiti/ foarte multumiti de ce le-a iesit.

Multumim de organizare.
Eu de exemplu nu tineam neaparat sa dau ceva la schimb si am asteptat pana in ultima clipa sa vad ce ofera lumea. De asta am pus Fury of Dracula doar pt Scythe si ceva oferte de bani si Libertalia pt alte cateva jocuri, ceva ce sigur mi ar fi adus satisfactie (ambele fiind OOP si greu de gasit). In rest am ales fara sa ma gandesc prea mult si cred ca am mers pana pe la 60% din valoarea lor de piata de data asta. Dar nu e o regula, depinde mult de moment.
Colectia mea
Wishlist

I do it my way...

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123429Post Teddy
31 May 2021, 10:59

Despre bulgari, eu am de trimis cate un joc pt Abk si Ammor(tsonko). Ma pot oferi sa trimit la cei doi daca faceti eforturi sa ajunga jocurile la mine acasa(Tunari, Ilfov) personal, posta sau curier. Altfel sunt dispus sa ma deplasez sau sa expediez pentru cine se ofera sa trimita.

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1341
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123432Post ProfessorChaos
31 May 2021, 11:26

@Teddy eu pot sa iti trimit prin curier. Eu as vrea si sa propun ca daca Teddy totusi s-a saturat sa le tot trimita sa faca el un randomize cu toti cei care au de trimis in Bulgaria si cel care iese la rezultat sa se ocupe de trimis. Sunt sigur ca toti suntem ocupati si nimeni n-are chef sa-si bata capul cu asa ceva, inclusiv pt Teddy nu cred ca e o placere. O las asa, ca tema de gandire...
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

User avatar
danyelb
King Meeple
King Meeple
Posts: 535
Joined: 31 Dec 2018, 00:56
Location: Iasi

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123434Post danyelb
31 May 2021, 11:38

Exista si un avantaj: respectivul poate incerca jocurile inainte sa le trimita in Bg, si poate chiar sa pastreze cate ceva :)))
Teamwork is essential; it gives the enemy other people to shoot at.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123435Post iadrianik
31 May 2021, 11:43

Pot si eu sa trimit colet(e) in Bulgaria, dar nu am apucat sa ma uit cine si de unde are de trimis.
Ma uit deseara cand am ceva timp.

User avatar
mihnea_1309
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 241
Joined: 14 Jan 2017, 10:27

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123436Post mihnea_1309
31 May 2021, 12:26

Teddy wrote:
31 May 2021, 10:59
Despre bulgari, eu am de trimis cate un joc pt Abk si Ammor(tsonko). Ma pot oferi sa trimit la cei doi daca faceti eforturi sa ajunga jocurile la mine acasa(Tunari, Ilfov) personal, posta sau curier. Altfel sunt dispus sa ma deplasez sau sa expediez pentru cine se ofera sa trimita.
Eu am de trimis din Brasov la bulgari (la 2 useri diferiti, dar presupun ca se face un colet unic pentru Bulgaria?). E vorba de Imperial Settlers (o cutie mare si una mica), respectiv Pandemic (2 cutii) - ca sa iti faci o idee despre volum. Vad ca din Brasov pentru bulgari mai este Automobiles de la cristianf. Daca nu are drum la Bucuresti Cristi sa ti le aduca pe toate probabil o sa facem un colet unic (n-am vorbit cu el inca) sa ti-l trimitem. Eu oricum am sa iti dau Fox in the Forest, deci daca te ocupi tu de coletul pt. Bulgaria e si mai simplu.

User avatar
purishnel
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 171
Joined: 07 Aug 2014, 00:28
Location: Bucuresti

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123438Post purishnel
31 May 2021, 13:03

Si eu am cate un joc pt abk si Ammor. In principiu weekendul viitor ajung in Bucuresti sa ii dau lui Adi Libertalia si pot lasa si jocurile pt Bulgaria fie la Teddy fie altcuiva. Si fight4glory are un joc pt abk si ar putea sa mi l trimita mie odata cu jocul pt mine si l dau eu mai departe.
Colectia mea
Wishlist

I do it my way...

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: May 2021 Romanian Math Trade

Post: # 123439Post iadrianik
31 May 2021, 13:33

Si eu am de trimis in Bulgaria, asa ca pot trimite eu coletele.

Penteu kofco, cu ProfessorChaos si Ragner/tipurappa ma pot vedea la jumatatea drumului, cum m-am mai vazut si alta data.
De la Brasov, Cristian si Mihnea pot trimite jocurile lui Iulian, ca oricum trebuie sa ma vad cu Iulian sa iau un joc de la el, si stam cam in aceeasi zona.

Pentru Ammorphalisk, la fel, cu Arthur ma pot vedea la jumatate, ca data trecuta, Teddy si Mihnea pot trimite la Iulian, iar cu Stefan/purishnel oricum trebuie sa ma vad sa iau joc de la el.

Pentru abkcppm, fight4glory poate trimite la purishnel sau ProfessorChaos cu care ma vad oricum si la care are de trimis oricum el, pentru Teddy si purishnel e la fel ca mai sus, danyelb ar putea teimite lui Teddy care aa mi-l dea mie apoi prin Iulian. Ar mai ramane doar ca Sol23 sa ne zica daca e ok sa imi trimita mie sau prefera altfel.

Singura rugaminte pe care o am e ca fiecare sa imi predea jocul ambalat in folie cu bule. De cutii ma ocup eu apoi.

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”