Wargames - imprumuturi de studiu Bucuresti

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]
Post Reply
Magister
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 37
Joined: 13 Oct 2018, 18:32

Wargames - imprumuturi de studiu Bucuresti

Post: # 130143Post Magister
03 May 2022, 18:03

Salutari !

Vazand numarul mare de wargames de nisa pe care n-am apucat sa le joc, dar si timpul mai substantial pentru a patrunde ceva suficient de complex, propun doritorilor, in special din Bucuresti:

sa ne intalnim din cand in cand si sa ne imprumutam jocuri, sa le studiem 3-14 zile, apoi poate jucam ceva, poate nu...
Baza e sa fie imprumuturi reciproce cu termen clar de restituire, dar unele pot deveni si schimburi, la optiunea ambelor parti.

Interesul meu e in principal pe wargames, dar pot intra si alte simulari - economice, 18xx, civilization-like etc.

Asa ca invit pe doritori sa caute daca ii intereseaza ceva de aici:
https://boardgamegeek.com/collection/user/ROMagister
...oferind la schimb linkuri similare...

Bonus: s-a potrivit sa am o dublura dintr-o carte 'de epoca' din 1935:
"Tactica Artileriei. Principii si aplicatiuni in cadrul brigadei si gruparei" de lt-col M. Andronescu, maior C. Stefanescu.
Vine cu schite ingrijite, pe calc, concepute sa fie suprapuse pe harti de epoca.
Si asta sigur intra la posibilitati de imprumut - si destule alte din domeniu - tot asa, cu optiune de schimb.
"Nu imi propun sa scriu o oda decaderii, ci sa ma laud cu placerea cocosului cantator dimineata, cocotat peste cuibar, chiar numai pentru a-mi trezi vecinii" Henry David Thoreau - Walden

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”