[INCHIS]Tombola

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]
Post Reply
purpledice
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 79
Joined: 19 Jan 2015, 23:53
Location: Bragadiru

[INCHIS]Tombola

Post: # 87473Post purpledice
06 Mar 2018, 23:14

Salutare,

Incercam o tombola?

Premiu:
- Legendary: Villains – A Marvel Deck Building Game + Legendary: Dark City - English edition

- Dungeon Petz + Dark Alleys + Bonus Pets - English edition

- Cosmic Encounter + Cosmic Incursion - English edition 2011

- Middle-Earth Quest - English edition - prezinta semne de uzura

- Room 25 + Room 25: Season 2

- XCOM: The Board Game - English first edition

- King of Tokyo - English edition 2016

- Monopoly: Ultimate Banking - Editia Ro - cutia putin sifonata

Pret bilet inscriere: 60 lei/bilet (se pot cumpara oricate bilete).
Tombola devine valida numai in cazul in care se vand minim 25 de bilete.

Inscrierile se pot face pana pe 18.03.2018 ora 23:00, trimitand un PM catre mine in care sa mentionati nume, prenume, numarul de telefon si numarul de bilete pe care il doriti.
**Daca la finalul perioadei de inscriere sunt intre 20-25 de bilete, perioada de inscriere se prelungeste automat cu 72 de ore. In cazul in care nici dupa cele 72 de ore suplimentare nu se atinge numarul minim de 25 de bilete tombola este anulata.**
Dupa terminarea perioadei de inscriere, daca s-a atins numarul minim de inscrieri tombola devine oficiala, iar in urmatoarele 72 de ore fiecare participant trebuie sa achite prin transfer bancar pretul biletelor.
Daca tombola este validata va voi comunica prin SMS datele necesare pentru efectuarea transferului bancar.
Dupa ce toate biletele au fost achitate va avea loc extragerea.
Transportul se face doar prin curier cu plata la destinatar.

Succes!

Ps: daca acest tip de vanzare este interzis pe forum rog un moderator sa inchida topicul.
Last edited by purpledice on 21 Mar 2018, 06:30, edited 1 time in total.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Tombola

Post: # 87482Post Imago
07 Mar 2018, 09:20

Si castigi 1 persoana toate jocurile?

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Tombola

Post: # 87483Post 26octombrie
07 Mar 2018, 09:24

Ideea mi se pare foarte misto, insa suma nu cred ca e bine gandita. E prea mult pentru o tombola. Cred ca ar fi eficient cu bilete de 20, max 30 lei, suficient de mult cat sa merite un transfer bancar, suficient de putin cat sa nu se simta ca pierdere. My 2c

purpledice
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 79
Joined: 19 Jan 2015, 23:53
Location: Bragadiru

Re: Tombola

Post: # 87491Post purpledice
07 Mar 2018, 11:04

Imago wrote:Si castigi 1 persoana toate jocurile?
Da, un singur norocos.

26octombrie wrote:E prea mult pentru o tombola. Cred ca ar fi eficient cu bilete de 20, max 30 lei, suficient de mult cat sa merite un transfer bancar, suficient de putin cat sa nu se simta ca pierdere.
In caz ca nu merge asa, o sa incerc cu valoare mai mica si mai putine jocuri. Insa pentru prima incercare am mers pe principiul "go big or go home"

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Tombola

Post: # 87494Post 26octombrie
07 Mar 2018, 11:22

Am inteles :-) So, bafta la tombola! Si daca iese, voi tine minte ca tu ai introdus formatul, oamenii astia rai de pe forum uita drepturile de proprietate intelectuala, cum au uitat ca Minel a fost primul cu licitatie, iar acum tot forumul zbarnaie de loviturile ciocanelor de adjudecare. Minel rulz! :tu:

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Tombola

Post: # 87540Post 26octombrie
08 Mar 2018, 16:45

Am venit cu galeata dupa mine. Ma asez si pun galeata alaturi. In galeata este cenusa. Ridic galeata (cu cenusa, remember?) si mi-o torn in cap. Nu Minel a fost primul care a lansat conceptul de licitatie pe forum. Am cenusa in ochi, in nas si in gura, sufar... Mihai, The Lalu I mean a fost primul! In 2011, inainte chiar de nasterea mea ca gamer... :oops:
Cenusa ma inghite, dar merit, pentru informatiile false pe care vi le-am dat...
Mihai rulz! :tu: (dar asta stiam deja!)

ririmia

Re: Tombola

Post: # 87545Post ririmia
08 Mar 2018, 18:01

Ideea seamana cu ce a facut 'britanicul' https://www.digi24.ro/stiri/britanicul- ... tie-889172

Intr-adevar pretul este prea mare pentru o tombola. El a vandut cu 20 lire un bilet de tombola pentru o masina de 42.000 lire. Iti poti da seama de ce a avut atata succes.
O alta sugestie ar fi sa stabilesti un numar maxim de bilete oferite. Daca vei dori sa inchizi licitatia la un numar mai mic de bilete vandute este decizia ta. Sa vinzi un numar mai mare de bilete decat numarul maxim stabilit nu mi se pare ok fata de cei care au cumparat deja biletele. Sansele de castig scad.
Pe langa cele de mai sus trebuie sa prezinti o metoda transparenta prin care vei efectua extragerea.

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”