Sedinta deschisa Forumboardgames.ro pe ZOOM

Locked

Cand vreti sa organizam un "sfat al batranilor" Forumboardgames.com?

Poll ended at 12 Oct 2020, 21:57

1. 17 Octombrie 2020, ora 17.00
0
No votes
2. 18 Octombrie 2020, ora 12.00
1
4%
3. 24 Octombrie 2020, ora 17.00
0
No votes
4. 25 Octombrie 2020, ora 12.00
0
No votes
5. 31 octombrie 2020, ora 17.00
4
15%
6. 01 Noiembrie 2020, ora 12.00
5
19%
7. Nu vreau nimic
16
62%
 
Total votes: 26

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Sedinta deschisa Forumboardgames.ro pe ZOOM

Post: # 115153Post Imago
07 Oct 2020, 21:57

Salutare tuturor,

In ultima perioada avem tot felul de discutii in contradictoriu care nu s-au terminat cu nici o concluzie. Consider ca ar fi bine sa organizam cam o data pe an o sedinta cu participantii forumului, in cadrul careia sa discutam diferite teme care sunt relevante pentru activitatea acestuia. De acea va invit sa votati daca doriti o asemenea intalnire, pe care in conditiile actuale o putem organiza doar online (pe ZOOM). Durata acesteia presupun ca ar fi de 1-1,5 ore.

Inca nu am hotarat care va fi formatul sedintei viitoare (daca se strang suficienti doritori), insa din lipsa de timp cred ca maxim ce putem organiza la prima editie ar fi o discutie deschisa. Participantii ar avea 2 minute la dispozitie sa spuna lucrurile care ii framanta. Sedinta va fi condusa de mine, si probabil de inca 1-2 moderatori, daca mai gasesc doritoti sa se implice.

As avea nevoie de circa 2 saptamani ca sa pregatesc acest eveniment. Insa cel mai mult mi-ar conveni sa-l avem in weekendul 31.10.2020 - 01.11.2020. Asa ca eu voi vota optiunea de 01 Noiembrie, ora 12. Insa cred ca as fi gata de aceasta cel mai devreme chiar incepand cu 17 Octombrie, ora 17.00.

Pentru a tine aceasta sedinta avem nevoie de minim 10 participanti. Nu punem limita a numarului de participanti, insa eu sper sa nu fie peste 50:))

Va rog sa votati:
- daca vreti sa organizam - una din zilele propuse mai jos;
- daca nu vreti - varianta "Nu vreau nimic"

Votarea se incheie in 5 zile incepand cu acest moment.

O seara buna,
Andrei

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Sedinta deschisa Forumboardgames.ro pe ZOOM

Post: # 115179Post AngelEye
08 Oct 2020, 13:26

Ar fi bine sa se stie care ar fi topicurile care vrei sa le discuti pentru ca daca se vorbeste tot despre unq sau diverse variante legate de bursa probabil ca majoritatea "batranilor" vor zice pas.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Sedinta deschisa Forumboardgames.ro pe ZOOM

Post: # 115272Post Imago
10 Oct 2020, 21:00

AngelEye wrote:
08 Oct 2020, 13:26
Ar fi bine sa se stie care ar fi topicurile care vrei sa le discuti pentru ca daca se vorbeste tot despre unq sau diverse variante legate de bursa probabil ca majoritatea "batranilor" vor zice pas.
Tema ar fi "Starea actuala a hobby-ului (si industriei) de boargaming din Romania". Si da, as vrea sa discut inclusiv despre bursa.

Impresia mea e ca se isca niste certuri total contraproductive, in care oamenii se cearta pe internet, se balacaresc intre ei, ca la final eu sa inchid subiectul si sa ne intoarcem la status quo. Din experienta mea, uneori e mult mai eficient sa vorbesti cu cineva fata in fata ori la telefon, decat sa duci o discutie in contradictoriu pe chat/forum. Natura comunicarii pe internet e ca aceasta iti permite sa te desfasori prea mult, si e... in scris. Adica ramane acolo ore intregi, zile, si ai timp sa clocesti un raspuns cat mai taios si prostesc.
Well, asa nu merge. Daca sunt nemultumiri si vreti unele decizii, mesajele taioase kilometrice pe forum nu functioneaza. La mesajul tau kilometric iti va raspunde altcineva, dupa care vei raspunde tu mesajului lui, si tot asa. Iar peste 2 zile cineva ma va ruga sa inchid postarea, si pe buna dreptate, caci s-a transformat probabil intre timp intr-o mocirla ce nu are dreptul la "viata".

Daca oamenii nu se strang, probabil nu este nevoie de o asemenea consultatie, cea ce nu e mare lucru. Sunt cam ocupat de felul meu, asa ca in loc sa pregatesc o mini-conferinta, mai privesc si eu vreun film ceva.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Sedinta deschisa Forumboardgames.ro pe ZOOM

Post: # 115276Post Haddeo
10 Oct 2020, 23:18

Ce film?
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

Locked

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”