Ranguri utilizatori

Post Reply
adixor

Ranguri utilizatori

Post: # 66Post adixor
02 Jan 2010, 09:46

Ne place organizarea armatei, mai ales cand o facem noi in Memoir sau Tide of Iron :). Am definit astfel urmatoarele rank-uri (ranguri) pentru utilizatorii de pe forum. Daca gasim o varianta mai buna le vom modifica, dar momentan par ok.

In afara de rangurile speciale cu icon-uri rosii (momentan avem Administrator si Super Moderator si e in lucru rangul special ceva de genul "Top Contributor") mai avem rangurile din atasamentul postului. Cele pentru utilizatori "normali" se obtin automat in functie de numarul de mesaje postate. De exemplu, puteti deveni Teen Meeple dupa 25 mesaje pe forum dupa care scala creste exponential (sau oricum dar nu liniar).

La un moment dat s-ar putea sa apara nevoia de noi nivele, cel putin asa speram ;) .Vedem atunci ce alte clase de personaje mai apar. Si apoi apar caracteristici de genul mana, hitpoints, arme, coifuri, plecam la lupta pe thread-uri, aruncam cu post-uri unii in altii, facem o vraja sa apara review-uri pentru jocuri, etc.

(se pare ca inca nu mi-am revenit dupa revelion :D )

(later edit: am schimbat culoarea din negru in albastru, e mai viu si mai optimist).

adixor

Re: Ranguri utilizatori

Post: # 484Post adixor
20 Jan 2010, 03:16

Am introdus rank-ul "Top Contributor". preferam in romaneste dar nimic nu suna asa bine.

topcontributor1.gif

Cu aceasta ocazie, facem prima investire: primul nostru utilizator investit cu gradul de Top Contributor este "fixpix". Iti multumim foarte mult pentru articole, interes si entuziasm. La mai mare!

fixpix

Re: Ranguri utilizatori

Post: # 485Post fixpix
20 Jan 2010, 09:03

:o :oops: :D

Multumesc!

adixor

Re: Ranguri utilizatori

Post: # 2547Post adixor
08 Apr 2010, 23:53

Onorata adunare, a venit momentul incoronarii celui de-al doilea Top Contributor al nostru. (psst, aseaza-te in genunchi ca vine maria sa! asa..) Maria Ta, VickdaReaper! .. Cum adica care e prenumele si care numele? Pai e un nickname. Sa aflu ca altfel imi va sta capul stim cu totii unde? Bineinteles Maria Ta, numaidecat...

(Maria Sa se apropie, scoase sabia si declama) - By your powers combined, I am Captain Planet! (pss, maria ta, nu asta!)
(Maria Sa isi drese vocea si declama) - Aham.. prin prezenta te numesc Top Contributor si iti dau un icon mai frumos. Asa sa-ti ramana numele! Cum, am atins cu sabia o ureche? Eh, c'est la vie, mai ai una (isi drege vocea din nou) Multumim pentru review-uri, implicare in viata comunitatii cetatii noastre and so on and so forth. You may rise now.

(cortina cade impreuna cu capul stolnicului de la inceput)

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ranguri utilizatori

Post: # 2569Post VickdaReaper
09 Apr 2010, 12:42

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Va multumesc sincer pentru investitura! :oops: :oops: :oops:

Si desi este un statut cu care sa ma mandresc, cred k o sa dauneze foarte mult activitatii mele pe forum. In primul rand pentru ca pretentile o sa fie mai mari de acum inainte, dar si pentru ca in urmatoarea vreme o sa fiu plecat pe la rude si prieteni sa ma luad cu nou dobanditul meu rang, fapt pentru care o sa aveti mai putin review-uri si comentarii din partea mea... :lol: :lol: :lol: :twisted:

Sper totusi ca asta este un grad ca cel de cavaler (Sir) la englezi sau ca cel de mare campion (Yokozuna) in sumo, care nu poate fi retras o data ce este dat. Nu de alta, dar parca prevad si perioade de timp mai putin bogate in care n-o sa pot sa-mi exercit functia de contribuabil de top...

Multumesc inca o data!! (V-as tzuca, dar n-am emoticon...)

P.S. Trebuie sa ma interesez de o manea, ceva, pentru a sarbatorii cum se cuvine numirea mea. :lol: :lol: :lol:

P.P.S. @adixor: cred ca am sa sterg cu buretele toate pocirile de nume inregistrate in sectiunea de intalniri pentru innobilarea de azi... :P
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

adixor

Re: Ranguri utilizatori

Post: # 2572Post adixor
09 Apr 2010, 14:01

intr-adevar, "noblesse oblige" asa ca sa nu faci de ras noua functie :)

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”