Noi boardgameri :)

Post Reply
adixor

Noi boardgameri :)

Post: # 9673Post adixor
06 Jan 2011, 23:23

Se pare ca acest craciun si an nou ne-a fericit cu o gramada de jucatori noi nouti (30+ incepand din 1 Decembrie si cel putin 20 Likes pe facebook)! Ceea ce e bine, avem noi adepti in loja noastra muahahahaha. :evil:

Ma bucur ca boardgameurile au luat avant si la noi in sfarsit, ma bucur ca la ultimele intalniri din Tabiet am inteles ca deja sunt probleme de spatiu (wow!) si ce sa mai, merge totul pe roate. Pentru cei care ni s-au alaturat de curand un bucuros Bine ati venit! si daca ati apucat sa treceti printre topicuri, articole, etc sunt curios cum vi se pare, ce ati dori sa gasiti (poate exista deja si nu ati dat de el) sau orice alt feedback aveti despre forum. Trebuie sa stiti de asemenea ca forumul este suma muncii voluntare si din pura pasiune a celor 189 utilizatori inregistrati care sunt indeajuns de altruisti incat sa doreasca sa participe cu totii la formarea acestui mic loc din internet unde sa ne putem lauda cu noile jocuri cumparate fara sa rada colegii de la munca de noi :)

Sunt de asemenea fericit de entuziasmul unora din voi, ca pfinix de exemplu, care numai ce a venit si s-a si apucat de cateva tradueri de regulamente. /me happy :) So, astept comentariile voastre - bineinteles, nu neaparat cele ale noilor utilizatori, oricine e binevenit sa-si spuna parerea si sa vedem ce mai e de facut ca sa ne simtim ca acasa (pt network geeks, aici inserez poanta veche cu "sa ne simtim ca in 127.0.0.1" :D).

Cheers!

iulianv

Re: Noi boardgameri :)

Post: # 9859Post iulianv
12 Jan 2011, 10:24

minunat, imi place forumul, atmosfera este foarte placuta si incurajatoare. chiar daca la prima mea propunere a declansat ceva scantei, impresia nu s-a schimbat intrucat s-a dovedit a fi constructiv, ceea ce este un plus pentru calitatea membrilor acestui forum.
din toate infomatiile pe care le-am am citit pana acum despre boardgames-uri de aici am citit cel mai mult.
imi plac sectiunile despre
Sesiuni de joc explicate cu imagini
Play by Forum - unde este ca atunci cand esti la masa si urmaresti un joc si il si inveti
Review-uri si impresii
si celalalte sectiuni din care se pot invata o gramada.

un lucru foarte bun este faptul ca aici se promoveaza realizarea de traduceri si gasesc sustinere si cei care vor sa realizeze ei insisi componente sau jocuri (in Cercul fanilor creativi, foarte inspirat numele).

succes in continuare

adixor

Re: Noi boardgameri :)

Post: # 9887Post adixor
12 Jan 2011, 20:44

mutumim pentru aprecieri. asa e, scanteile sunt si ele utile daca sunt tratate cum trebuie :)

pfinix

Re: Noi boardgameri :)

Post: # 9895Post pfinix
12 Jan 2011, 23:18

ma bucur ca entuziasmul meu a fost primit asa bine, in alte parti cand esti nou si te bagi in seama se uita lumea ciudat la tine :)
cat despre forum, faceti treaba foarte buna, e tare placut sa gasesti un loc in care sa poti discuta despre cate o pasiune, cum e aici cu boardgames. din pacate sunt multi oameni care s-ar juca daca ar avea jocuri, daca ar avea cu cine, daca ar avea unde ... si prin intalnirile pe care le organizati ne oferiti aceste ocazii. spre exemplu, in lista jocurilor de la Tabiet sunt multe jocuri pe care mi-as dori tare mult sa le am si sa le joc <cam jumatate din lista :)> dar nu am bani sa le iau pe toate si nici cu cine sa le joc. inca nu am trecut pe acolo, desi e f aproape de mine, dar cand ma duc cred ca o sa ma dea afara cu forta cand se termina programul :D

adixor

Re: Noi boardgameri :)

Post: # 9897Post adixor
12 Jan 2011, 23:41

:) cum zice poetul (care saracu nu a prins epoca boardgame-urilor) "lumea ti-e deschisa" :) profita de intalniri sa joci tot ce vrei si nu poti avea, e f. posibil ca multe din ele nici sa nu le placi dupa ce le joci .. sau e posibil sa descoperi alte jocuri aduse de ceilalti participanti pe care sa le indragesti ..

later edit:
ma bucur ca entuziasmul meu a fost primit asa bine
tot ce avem nevoie este entuziasm si pasiune!. restul vin de la sine. asa s-a nascut si forumul ...

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”