Diverse traduceri

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole legate de traduceri in limba romana a regulamentelor, cartilor de joc sau a altor componente board games (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe traduceri va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
CalinP
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2019, 15:30
Location: Brasov
Contact:

Diverse traduceri

Post: # 129774Post CalinP
17 Apr 2022, 18:21

Salut,
Fac publica colectia mea de traduceri pe scurt ale mai multor jocuri, poate intereseaza pe cineva.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... b_l3v0PIvO
Aceste traduceri sunt tip "quick" adica mie imi folosesc sa imi aduc aminte mai rapid cum se joaca un joc, pe langa faptul ca ii ajuta pe sotia si pe prietenii mei care nu se descurca prea bine la engleza.
Pe viitor, am de gand sa mai adaug regulamente in colectie, daca voi avea timp sa le traduc (si pe masura ce ma pregatesc sa le joc).
Spor la joaca,
Calin

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1292
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Diverse traduceri

Post: # 129784Post rabesandratana
17 Apr 2022, 19:51

CalinP wrote:
17 Apr 2022, 18:21
Salut,
Fac publica colectia mea de traduceri pe scurt ale mai multor jocuri, poate intereseaza pe cineva.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... b_l3v0PIvO
Aceste traduceri sunt tip "quick" adica mie imi folosesc sa imi aduc aminte mai rapid cum se joaca un joc, pe langa faptul ca ii ajuta pe sotia si pe prietenii mei care nu se descurca prea bine la engleza.
Pe viitor, am de gand sa mai adaug regulamente in colectie, daca voi avea timp sa le traduc (si pe masura ce ma pregatesc sa le joc).
Spor la joaca,
Calin
De aplaudat initiativa :tu:

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Diverse traduceri

Post: # 129801Post Imago
17 Apr 2022, 21:27

Omg, cate traduceri:) Esti traducator de profesie cumva?

CalinP
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2019, 15:30
Location: Brasov
Contact:

Re: Diverse traduceri

Post: # 129813Post CalinP
18 Apr 2022, 10:59

Nu, doar amator, pasionat de jocuri de masa :)
As vrea ca in timp sa fac astfel de regulamente scurte pentru toate jocurile din colectie, mie imi sunt foarte utile.

Post Reply

Return to “Traduceri”