world of warcraft - the adventura game

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole legate de traduceri in limba romana a regulamentelor, cartilor de joc sau a altor componente board games (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe traduceri va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
nico199

world of warcraft - the adventura game

Post: # 58579Post nico199
11 Dec 2014, 23:46

Ma poate ajuta cineva cu o traducere in limba romana a jocului ,, world of warcraft - the adventura game,, ? La primit fiica mea cadou dar nu ne descurcam cu traducerea din engleza. Va multumesc!

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: world of warcraft - the adventura game

Post: # 58587Post Imago
12 Dec 2014, 08:41

L-a primit fiica? Cati ani are? A mai jucat boardgame-uri pana acum?
Daca nu, mai bine il schimbi cu ceva pentru incepatori...

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: world of warcraft - the adventura game

Post: # 58594Post cristianf
12 Dec 2014, 10:28

Din pacate, pe Boardgamegeek, la dependeta de limba apare treaba asta: "Extensive use of text - massive conversion needed to be playable". Nu stiu daca a reusit cineva sa traduca tot jocul.

Mai bine il puneti deoparte deocamdata si treceti la ceva mai accesibil si reveniti la el intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat.

nico199

Re: world of warcraft - the adventura game

Post: # 58608Post nico199
12 Dec 2014, 14:33

Fiica mea are 15 ani si jucam boardgames de multa vreme ( colonistii din catan + extensia navigatorii + jocul de carti, carrcassone, arhitectul din Arkadia, Hermagor, Bonantza, Ticket to Ride Europa + Koreea + jocul de carti,). Ne place foarte mult sa jucam boardgames si joaca si ea cu prietenii.

nico199

Re: world of warcraft - the adventura game

Post: # 58609Post nico199
12 Dec 2014, 14:34

Va multumesc mult pentru raspunsuri

Post Reply

Return to “Traduceri”