Shopping therapy in izolare

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
Garomi
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 53
Joined: 13 Dec 2018, 14:45

Shopping therapy in izolare

Post: # 110270Post Garomi
05 May 2020, 13:22

Initial nu voiam sa postez aceasta poza, dar daca tot spunem pe nume acestui sub-forum, si anume ca ne laudam si noi cu ce ne luam, atunci nu ma mai simt asa nasol in legatura cu faptul ca ma dau (putin) mare :D

Image

Ca sa nu fie doar lauda si atat, voi pune si cateva cuvinte despre captura:

Se observa din imagine cam ce jocuri imi place sa joc. Eurogame > Ameritrash pe principiul "Cate cupe Euro de fotbal a castigat America?" :D

Tema principala a lunii curente a fost "jocuri mai heavy decat ce am in colectie", dar am contrabalansat putin si cu ceva mai light. Avem asa:
  • Cloudspire - Sunt sincer, aici foarte mult a contat cum arata. Playmats si heavy poker chips, pentru orice, ofera o experienta tactila foarte misto. Pe langa looks, am fost atras si de idea de board game MOBA si lots of keywords
  • Spirit Island - Eram in cautarea unui joc cooperativ, dar cu mai multa strategie decat poveste. Spirit Island mi'a fost recomandat si dupa ce am vazut cateva impresii si clipuri cu gameplay, a fost adaugat in cosul de cumparaturi
  • Underwater Cities - Aici nu am facut cine stie ce research; a fost luat pentru ca imi place ideea de baze subacvatice si pentru ca am vazut ca merge foarte bine in 2 jucatori, modul in care joc 95% din timp
  • Everdell - Artworkul este extrem de dragut; este si un joc care aduce o combinatie de mecanici inca unica in colectia mea si arata foarte foarte bine
  • Keyflower - Un joc luat pe ultima 100m. Am vazut prin colectiile multora dintre voi aceasta cutie si m'a facut curios. M'am uitat la un How to Play si mi'a dat impresia ca este un Suburbia cu mai multe chestii de strategie adaugate, care este :tu:
  • Food Chain Magnate - Am fost intrigat de faptul ca tot internetul zice despre el ca este "brutal, unforgiving". Asa ca - challenge accepted
  • Endeavor - Age of Sail - Ceva mai light care arata foarte bine. Am citit ca KS edition a avut cateva probleme cu player boards warping, dar cele din aceasta cutie au fost ok.
  • The Big 2 - Vinhos si The Gallerist - Am auzit atata Lacerda in sus, Lacerda in jos, incat nu am mai putut ignora chemarea si dupa ceva research, am ales sa incep cu aceste doua titluri.
Ramaneti pe frecventa lunile care vin, ca voi da mai multe detalii dupa ce apuc sa joc dintre ele.

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110271Post danielM
05 May 2020, 13:27

Ai făcut niște achiziții foarte bune, spor la joacă!

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7066
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110272Post DanielIndru
05 May 2020, 13:30

Holy fudge, dude!
Ai de joaca acolo, nu gluma.
Imi aduci aminte de mine, cand eram mai tanar. :D

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2056
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110276Post adelindumitru
05 May 2020, 13:57

Wow, that's a lot of money :)))

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110277Post unq_flipmo
05 May 2020, 14:02

Sa le joci cu placere
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110280Post rabesandratana
05 May 2020, 15:18

Vad ca ai primit si un "promo" in stare naturala pentru Isle of Cats

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7066
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110281Post DanielIndru
05 May 2020, 15:26

Na, ca acuma trebuie sa cumpere si jocul ala. :D

DeeDee
King Meeple
King Meeple
Posts: 484
Joined: 07 Dec 2014, 20:51
Location: Cluj-Napoca

Re: Shopping therapy in izolare

Post: # 110282Post DeeDee
05 May 2020, 15:46

Sa le joci sanatos!

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”