Thunderstone FTW!

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
lazysid
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 20
Joined: 06 Mar 2011, 02:53
Location: Sibiu

Thunderstone FTW!

Post: # 13707Post lazysid
17 Mar 2011, 15:18

Salutare lume! Tocmai mi-am luat Thunderstone, l-am jucat cu prietena de cateva ori si mie personal mi se pare cam bazat pe noroc. Adica daca nu ai carti bune in mana esti cam pa... Oricum, mi s-a parut foarte interesant conceptul (nota: nu am jucat (inca) Dominion). De artwork... ce sa mai zic... exceptional!!!

Voua ce pareri v-a lasat Thunderstone-ul?

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Thunderstone FTW!

Post: # 13709Post Chuckila
17 Mar 2011, 15:28

lazysid wrote:Adica daca nu ai carti bune in mana esti cam pa...
Nu e ca si cum adversarii iti pun cartile in deck. Ce cumperi, aia vei drafta. Cu o anumita probabilitate, insa cum iti construiesti deck-ul, asa il ai :D. De aia si exista posibilitatea sa faci discard la cartile din mana, in loc sa cumperi.

Cand ai un set de 5 carti majoritar inutile, in loc sa-ti cumperi carti slabe cu care sa-ti diluezi si mai tare deck-ul, mai bine arde din ele pentru a ti-l concentra.

Rautz

Re: Thunderstone FTW!

Post: # 13715Post Rautz
17 Mar 2011, 19:58

Una dintre strategiile bune e sa scapi primele 6 ture(sau cat mai repede) de cele 6 Militia, astfel vei ramane apoi numai cu cartile bune, e foarte putin de noroc jocul
Daca-ti umplii deckul cu tampenii atunci da, e de noroc

lazysid
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 20
Joined: 06 Mar 2011, 02:53
Location: Sibiu

Re: Thunderstone FTW!

Post: # 13728Post lazysid
18 Mar 2011, 01:00

Merci de sfaturi! Am jucat astazi o noua sesiune, si intr-adevar merita sa iti mai arunci din carti ca sa mai micsorezi sansele sa iti intre carti mai slabe. Thanks, dudes! :D

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”