nebunia spatiului!

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

nebunia spatiului!

Post: # 17895Post deeug
22 Jul 2011, 17:22

Stiti cum e cu febra aurului? Sau febra jucatorului (de poker, de jocuri de societate sau de...tenis/fotbal/volei etc -cand se imbolnaveste :) )?
Ei chiar daca nu stie nimeni, va zic ca la fel e si cu febra spatiului (cosmic de data asta, nu ala de locuit)!
Si ieri mai pe seara febra asta m-a lovit tare de tot!
Incep cu sfarsitul:
from http://www.boardgamegeek.com/image/1046029

Recunoaste cineva motivul febrei? :)

Duuuuuuulce febra! :)
Sunt un norocos! Iubita mea draga a gandit si a pus in miscare o misculatie cosmica la scara galactica (eu sunt nevinovat, n-am nici o vina!) care a avut drept rezultat ce se vede in imaginea de mai sus :). Ocazia probabil ca e este clara, iar daca nu, mai dau un indiciu, mai ales ca-mi zice pe nume:)
from http://www.boardgamegeek.com/image/1046032

Daca tot nu s-a prins nimeni care era ocazia, o sa mai revin indicii in niste episoade viitoare ;).
Oricum, sa primesti cadou un cargo sport la o ocazie care apare 1 data pe an, nu e putin lucru :)
Si nu orice fel de cargo ci unul facut bucatica cu bucatica, cu mare grija la imbinari, chiar cu piese din colectia proprie :) (eu,iar, n-am avut nici o contributie)

Si daca mai sus se poate vedea cum e o masinarie sport de la exterior, apoi e musai sa trecem si la interior :
from http://www.boardgamegeek.com/image/436081


Recunoaste cineva?































Spatiul de mai sus este pentru gandire...



Si ca sa nu creasca tensiunea mai mult decat e necesar vin si cu mura-n gura:
from http://www.boardgamegeek.com/image/384313

Citisem diverse despre el pe net, si pe BGG si pe "Ce jucam?" la AlexDumitru si parea interesant. M-am bucurat tare ca l-am primit cadou si o sa am ocazia sa-l incerc pe pielea proprie.
Si, ca sa rezum mai multe cuvinte intr-unul singur: INTENS!

P.S. Si pentru ca febra tre sa ramana febra, aseara am jucat doar jocuri cu planete si nave spatiale: Dixit 1&2, Bang (simplu) si...Alhambra :)
P.P.S Si cum de ziua mea imi place sa primesc cadouri, mi-am facut unul si singur: de fapt 3...extensii de la Race for the Galaxy cu contributia majora a lui djdano(multumesc) :). Si cum acum am 4 extenii (a 3-a de doua ori) o sa incerc sa-i gasesc o casa noua la cea care-i in plus. Stiu ca e crud si inuman dar ma gandesc ca nu vrea doar niste resturi de dragoste.
P.P.P.S Si pentru ca ma gandesc ca nu toata lumea a jucat, imaginea de pe tort reprezinta o nava din Galaxy Trucker.

boredgamer

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17943Post boredgamer
24 Jul 2011, 23:52

Cat de tare e tortul! :shock:

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17947Post deeug
24 Jul 2011, 23:59

A fost o surpriza foarte placuta si pentru mine si prima data cand l-am vazut mi-au iesit ochii ca la emoticon :D

Sigurros

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17957Post Sigurros
25 Jul 2011, 11:15

deeug, ai apucat sa-l joci? sa ne zici si noua ce parere ai despre joc :)

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17966Post deeug
25 Jul 2011, 13:08

inca n-am apucat, dar tremur de nerabdare! :)
Am vazut ca in regulament e recomandat ca prima partida sa fie jucata in 4-5 oameni si deocamdata nu e disponibila decat prietena mea. Deci 2 insi. Nu stiu daca sa fac cum zic ei si sa joc in mai multi sau sa-mi incerc sansele cu noi 2 si cu androizii...

User avatar
alexddumitru
King Meeple
King Meeple
Posts: 431
Joined: 21 Jun 2010, 13:47
Custom Rank: Blogger@„Ce Jucăm?”
Location: Bucuresti

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17969Post alexddumitru
25 Jul 2011, 13:54

Jocul e mai bun în 4-5 că e mai multă interacțiune. În 2 o să ți se pară și mai haotic decât e făcut să pară, că e nevoie ca 2 oameni să controleze 4 personaje. Oricum, dacă vreți să intrați în fibrilații, încercați-l și în 2 :)

Sigurros

Re: nebunia spatiului!

Post: # 17973Post Sigurros
25 Jul 2011, 14:24

deeug wrote:inca n-am apucat, dar tremur de nerabdare! :)
lasa, ca in timpul jocului o sa tremuri de nervi si frustrare :P

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”