Mini-mercato (luna mai)

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
Mono
King Meeple
King Meeple
Posts: 772
Joined: 04 Dec 2011, 08:26
Custom Rank: Cylon Leader
Location: Bucuresti
Contact:

Mini-mercato (luna mai)

Post: # 26838Post Mono
04 Jun 2012, 00:08

Am facut o poza cum arata dulapul meu acum si am comparat-o cu o poza de acum 3 luni:

17 martie:

from http://www.boardgamegeek.com/image/1265835


3 iunie:

from http://www.boardgamegeek.com/image/1330530

Mentionez ca sus sunt card game-urile si jos boardgame-urile.

In luna mai au intrat in colectie:

El Grande (Decennial Edition): un joc care imi place foarte mult, l-am jucat la bunii mei prieteni in cadrul sesiunilor 12/12/12 si am fost cucerit de la primul joc. La al doilea (jucat cu o extensie) deja eram indragostit :)
Steam: un joc pe care mi l-a aratat Darksion si care mi s-a parut si simpatic si genul de joc care o sa placa la 12/12/12. Am avut dreptate :)
Battle Line: l-am descoperit din intamplare, si prima data am jucat vreo 11 jocuri cu Kedi, asa ca am zis sa ni-l luam. Dupa asta ne-am gandit sa avem cateva jocuri special sa jucam impreuna, de doua persoane, ca ne-a ajuns cat Automobile am jucat in 2, fiecare cu 2 jucatori :lol: Asa ca a urmat:
1960 Making of the President: Am riscat un pic, Kedi de la inceput a zis ca da, dar nu era convinsa. Insa ii place, ei, care nu suporta Twilight Struggle.
Summoner Wars: Aici n-am mai riscat, jocul a stat un pic pe la mine, si lui Kedi i-a placut mult, asa ca a ramas pe raftul cu Lego :)

Un singur joc a iesit din colectie:
Small world (cu extensia Tales and Legends): Pe mine nu m-a cucerit asa tare, dar l-am pastrat pentru Kedi. Insa am decis sa-l mut la ea pe raft sa mai fac loc, deci efectiv a iesit din colectie.

Marele absent din poza este Dominant Species 3rd print, care este undeva pe drum (sper). L-am platit, deci este cumva al meu, dar nu este in raft, :cry:

criss

Re: Mini-mercato (luna mai)

Post: # 26843Post criss
04 Jun 2012, 10:52

Continui sa tii cutiile pe verticala? Saracele componente...

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Mini-mercato (luna mai)

Post: # 26845Post DanielIndru
04 Jun 2012, 12:01

Ma bucur sa vad ca jocurile imping jucariile tot mai mult afara din dulap. :)
Spor la joaca si continua sa ne impartasesti experientele tale.

User avatar
Mono
King Meeple
King Meeple
Posts: 772
Joined: 04 Dec 2011, 08:26
Custom Rank: Cylon Leader
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mini-mercato (luna mai)

Post: # 26859Post Mono
05 Jun 2012, 00:34

criss wrote:Continui sa tii cutiile pe verticala? Saracele componente...
Marea majoritate a jocurilor au insertul original, deci sunt compartimentate astfel incat componentele nu stau unele peste altele, oricum. La cele cateva exceptii (EL Grande, Le Havre, Automobile), asez componentele in cutie tocmai in idea ca vor sta "in picioare", deci pe acea muchie, nu pe "back of the box" astfel incat gravitatia sa faca ce vrea cu ele. Si, cum am mai zis, imi este usor sa le scot, fara sa misc un raft intreg pentru unul.

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”