Ultima cucerire

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
acidutzu

Ultima cucerire

Post: # 39320Post acidutzu
30 Apr 2013, 14:06

De ce atata presiune cu Ultima cucerire? Forumul nu mai vrea sa cumparam jocuri?
Cea mai recenta cucerire
Pare mai incarcat de speranta. :ugeek:

from http://www.boardgamegeek.com/image/1105910


In care am obtinut deja doua victorii rasunatoare cu armata mea de veverite.

Ii multumesc Tarabei De Jocuri pentru ca s-a gandit la mine si mi l-a adus, fara sa-l cer. Nu mai aveam destule argumente, sa-i explic Oanei de ce am dat Pickomino.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1377006


Ca sa pot spune acum ca nu reusesc sa joc o versiune mult imbunatatita. :)

Multumesc Lords of the Boards pentru ca au fost draguti si au rezistat eroic intrebarilor mele: A ajuns? Cand ajunge? Mai dureaza? Unde este? Tot nu a ajuns? Ce se intampla? Stiu de ce nu fac comenzi. :lol: A da, si mi-au dat ocazia sa detin prima extensie mai mare decat jocul de baza.

Restul din partea pisicii mele. Aia mai batrana, nu aia mai mare.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1077579


Iubi este o mare fana a Ticket to Ride (atat de mare, incat dorm pe canapea atunci cand ii blochez rutele) incat am simtit nevoia sa-l pun pe lista de cadouri, ca sa nu aiba impresia ca doar eu ma bucur de ele.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1406139


Se pare ca Oana doreste sa-i inving si cu alte abilitati/alti monstri. Ce nu fac eu pentru ei. :D
Image
Alt joc preferat de ea. Ceva ma face sa cred ca nu au fost cumparate pentru mine. Ceea ce a recunoscut si ea. Am suferit cu sleeve-urile - din 300 de bucati s-au potrivit bine doar 40 - de ce-mi faci asta AEG? -(100 au fost chiar mai mici cu un mm, asa ca am mutat sleeve-uri de la Gosu la Battle Line, de la Battle Line (iar) la Thunderstone (se mai lasasera dupa cateva meciuri de Battle Line si intrau perfect pe cartile de la Thunderstone). Acum toate sunt sub 10 kg de enciclopedii, cu speranta ca se mai destind (de unde atata imbatosare?)

Iar a trebuit sa merg pana la Romana, pe jos, sa vad daca este in intersectie o masina rosie, ca sa nu aud ce o sa primesc, cand a facut comanda. Cand m-am intors era toata plansa, pentru ca "nu m-am putut controla si mi-am dat banii de pantofi pe extensia de la Ticket to Ride". Planul meu functionase :twisted: . A doua zi mi-a spus ca a luat jocurile mai mult pentru ea, decat pentru mine. I-am zambit si i-am spus ca nu este nici o problema, in timp ce cautam numarul unui avocat bun.

Ieri au ajuns si - soc si groaza - chiar erau cumparate pentru ea. Am intrebat-o unde este Dungeon Command, unicul lucru esential din lista, de ce nu ma iubeste, cum il cheama pe celalalt.

Raspunsul a fost: Stiam ca il vrei, dar nu voiam sa fiu previzibila, asa ca nu ti l-am luat.

"Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!"

Cum s-a intors impotriva mea acel "Mi-ar placea putina spontaneitate" de acum zece ani. Nu uita si nu iarta!

Macar am invins cu armata mea de robo-veverite. :D Si am munitie impotriva "Ai primit o groaza de jocuri. De ce mai vrei sa-ti iei altul?". "Ai primit o groaza de jocuri. De ce mai vrei sa-ti iei pantofi?" :lol:

Multumesc Lex-ului pentru ca a inventat pentru noi "Board Game doar cu buletinul" (sau poate sunt ultimul care afla), desi nu am abuzat de asta pentru ca:

a) Oana a facut comanda si chiar ea
a recunoscut ca:
nu pot sa ma opresc la cateva jocuri daca am cont infinit si mai bine ne limitam la banii stransi de Jenny pentru facultate

b) daca a) era incalcat Lex-ul ne lua casa, ramaneam pe drumuri si, cu toate ca este idilic sa stai sub cerul instelat, board game-urile, te apara de vant, dar nu te protejeaza suficient de ploaie.


Acum la joaca cu voi!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Ultima cucerire

Post: # 39343Post 26octombrie
01 May 2013, 10:30

de fiecare data imi spun, cu fermitate, ca nu-ti mai dau niciun VP, ca ti se si urca la cap atatea VPuri. Si tot de fiecare data uit de toate astea si caut, cu febrilitate, butonul cu cupa. Evident, si acum e la fel :roll:
Spune-ne si doua-trei vorbe despre pinguinii aia draguti, pliiz. Oana are gusturi bune, te rog sa-i dai ei VPul, cu complimente.
Si pregateste-te sa fii "crushed by science" :twisted:

acidutzu

Re: Ultima cucerire

Post: # 39344Post acidutzu
01 May 2013, 10:43

Unul dintre pinguini e ciobit. :cry:

Il jucam vineri si vezi singura cat de draguti sunt.

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”