Asa nu!

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Asa nu!

Post: # 49845Post fl0po
06 Feb 2014, 14:45

Cine nu e nebun ca si mine, sa ma ia de exemplu sau sa fuga cat poate daca vrea sa mai scape....
Cine este cel putin la fel de nebun ca si mine....il invit sa ne intrecem!

Pana acum am pastrat distanta de siguranta fata de Arkham Horror. Chiar era horror sa ma apuc sa cumpar tot si sa nu apuc sa il joc niciodata. Daca as fi cumparat baza cu siguranta treebuia sa iau si restul extensiilor...ca altfel nu se mai putea trai in liniste.
Dar...fuck, mereu e un dar, ca-n proverb: Scapi de Dracu, dai de ma-sa. Io n-am dat de ma-sa, am dat de fi-su. Nu am pastrat distanta regulamentara....si zbang! mi-am luat Eldritch Horror!...si surpriza...l-am si jucat! Wow! Wow!Wow! Este jmeker-jmeker!...
Dupa prima sesiune am stat si m-am gandit: Cum sa joc eu asa joc frumox cu zarurile alea de table din cutie. Blasfemie!

Deci......in meniu: Dice Set, Cursed Dice Set si Blessed Dice set

from http://www.boardgamegeek.com/image/1920151
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
ProfessorChaos
King Meeple
King Meeple
Posts: 1341
Joined: 23 Jul 2011, 23:30
Custom Rank: Miniature Painter
Location: Bucuresti

Re: Asa nu!

Post: # 49847Post ProfessorChaos
06 Feb 2014, 15:50

Gata, te-a păpat Cthulhu... sau FFG. Îi încurc :) Apropo, am și eu Arkham... eu zic să treci cu totul la dark side și să dăm o partidă. Dacă nu pe mine nu mă supără nici un Eldrich Horror.
Nothing to prove. I play to have fun.

Colecția mea
Wishlist
De încercat/luat prin trade

Rautz

Re: Asa nu!

Post: # 49848Post Rautz
06 Feb 2014, 15:54

Te-ai lenevit, sunt sigur ca daca te chinuiai mestereai niste zaruri mai meseriase decat acelea.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Asa nu!

Post: # 49849Post Chuckila
06 Feb 2014, 15:58

Rautz wrote:Te-ai lenevit
:lol: :lol: :lol:

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Asa nu!

Post: # 49850Post fl0po
06 Feb 2014, 16:29

Rautz wrote:Te-ai lenevit, sunt sigur ca daca te chinuiai mestereai niste zaruri mai meseriase decat acelea.
pai stai...ca astea sunt mizilic....mi-am facut singur Eldritch Horror.... :shock:

si, bine...hai ca spun....zarurile le-am pictat tot eu...pe cele care initial erau rosii le-am facut negre, pe cele negre le-am facut albastre si pe cele albastre le-am facut rosii...
Last edited by fl0po on 06 Feb 2014, 16:32, edited 1 time in total.
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Asa nu!

Post: # 49851Post fl0po
06 Feb 2014, 16:30

ProfessorChaos wrote:Gata, te-a păpat Cthulhu... sau FFG. Îi încurc :) Apropo, am și eu Arkham... eu zic să treci cu totul la dark side și să dăm o partidă. Dacă nu pe mine nu mă supără nici un Eldrich Horror.
You're da man Chaos! :evil:
HACK OR GET WHACKED!

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”