Dixit si Dixit 2

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
smeagol492
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 110
Joined: 05 Jul 2010, 13:28

Dixit si Dixit 2

Post: # 5641Post smeagol492
11 Jul 2010, 08:43

Ciao tuturor de pe boardgames.ro Sunt din Timisoara si de 2 ani sunt prins de mania jocurilor :twisted:
Acum cateva zile am primit Dixit-urile in posta. Ieri le-am jucat la intalnirea noastra saptamanala, iar rezultatul a fost unul foarte foarte bun.
Tuturor le-a placut, s-a ras si vorbit enorm.
La sfarsitul jocului nici nu a contat cine a castigat. Toata lumea a fost multumita si fericita ca am jucat un joc asa de interesant, diferit si distractiv.
Asa un joc mai rar :)

from http://www.boardgamegeek.com/image/518540


(imaginea de pe geek deoarece nu am aparat cu care sa fac poza la exemplarul meu :P )

Recomand jocul tuturor.

Urmatoarele "cuceriri" ce le astept : Mystery Express, Mr. Jack Pocket si A la Carte .
Cheers big ears!

adixor

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5642Post adixor
11 Jul 2010, 09:36

ciao si tie! ma bucur ca ti-a placut dixit, inca nu stiu pe nimeni caruia sa nu-i placa. aseara am jucat si eu prima oara dixit 2 si a fost si acesta foarte tare! parca imi plac chiar mai mult cartile din 2, sau poate ma obisnuisem eu cu cele din 1. distractie placuta cu el si sa ne spui si de jocurile asteptate cand vin!

haretel

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5651Post haretel
11 Jul 2010, 19:50

subscriu; dixit2 rocks

chrislove

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5654Post chrislove
11 Jul 2010, 20:16

da, sunt f misto cartile din dixit 2. doar ca daca se joaca cu ambele deckuri, face jocul cam lung.

haretel

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5660Post haretel
11 Jul 2010, 23:02

noua ni se parea prea scurt jocul cu primele 84 de carti; cu double deck e optim dp nostru dv
Chiar trageam atat de tare cu un sg deck, incat jucam pana la ultima carte din mana (iti inchipui cat de bine se potriveau cartile la ultimele definitii ...)

User avatar
smeagol492
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 110
Joined: 05 Jul 2010, 13:28

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5777Post smeagol492
14 Jul 2010, 11:55

Ma gandesc ca se poate stabili un nr exct de runde.. de genul, fiecare jucator sa fie povestitor de 3 - 4 ori (in funcite de nr. de jucatori)..ce imi place la jocul asta e faptul ca e atat de placut de jucat, incat nu conteaza cine castiga..sau cel putin sa zicem ca are importanta f mica cine castiga :)
Cheers big ears!

adixor

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5779Post adixor
14 Jul 2010, 12:04

exact, de multe ori am pus hint-uri la care sigur pierdeam dar erau foarte funny si toata lumea se distra! ce mai conta scorul ?

Ioana

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 5814Post Ioana
14 Jul 2010, 22:56

Felicitari pentru achizitie, Dixit este intr-adevar un joc cu totul deosebit!
Abia astept sa joc si eu Dixit 2, pana acum doar am rasfoit cartile sa ma delectez cu grafica lor deosebita si mi-au si venit cateva idei :).

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Dixit si Dixit 2

Post: # 6442Post suf
31 Jul 2010, 00:44

Dixit e de ceva vreme pe lista mea; il voi avea cel tarziu la urmatorul salar. Faptul ca va place tuturor ma face sa-l vreau si mai tare!

OT: smeagol492, si eu sunt din Timisoara. Ma intreb daca stii de vre-o adunare a jucatorilor din Timisoara. Mie si prietenei ne plac jocurile mai mult decat tuturor cunostintelor noastre la un loc; ne-ar place sa avem noi adversari :)

Mihai

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”