Tikal II

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
haretel

Tikal II

Post: # 9203Post haretel
11 Dec 2010, 22:20

Am jucat mai devreme o runda (0.5 joc) in 4.
Nu am jucat Tikal, dar pot spune ca Tikal II nu ma da pe spate

plus-uri: merge repede, regulament usor de digerat, artwork foarte dragut
minus-uri: actiunile sunt destul de seci (nu ma unge prea tare pe pipota sfarsitul unui turn), cartoanele sunt fragile, piesele de plastic - anemice (la pretul asta au scos totusi o calitate ok)

Parea mult mai interesant din prima citire a regulamentului :ugeek:

Imi doresc cu siguranta sa-l mai joc ; spieler-ii B,C si D au fost mult mai incantati decat mine ; poate ca am avut asteptari prea mari de la el
Intrebati-ma de pareri ulterioare in caz ca uit sa updatez status-u' :geek:

Ioana

Re: Tikal II

Post: # 9207Post Ioana
12 Dec 2010, 10:21

Imi pare rau ca esti un pic dezamagit de joc :(

Noi nu l-am jucat inca, dar l-am desfacut, ca eram foarte curiosi cum arata. Ca si componente mi s-a parut ca intrece calitatea oricarui alt joc (cu exceptia Jamaica), iar faptul ca fiecare piesa are locul ei in cutie si se potriveste perfect in acel loc m-a cam dat pe spate :)

haretel

Re: Tikal II

Post: # 9209Post haretel
12 Dec 2010, 11:53

Intr-adevar, insert-ul cutiei e cel impresionant din ce am vazut pana acum

singura conditie e sa nu o inclini - cum am facut eu cand am pus-o in sacosa :) - ca zboara toate piesele de la locul lor

haretel

Re: Tikal II

Post: # 9301Post haretel
19 Dec 2010, 22:17

Revin cu update: dupa un al 2lea joc pot spune ca e mult mai bun decat a parut la prima impresie
Ma uit altfel la optiuni si decizii acum; sunt convins ca e inca loc de mai mult chiar :)

haretel

Re: Tikal II

Post: # 10658Post haretel
26 Jan 2011, 00:03

am dat unu' in 2 sambata; nu-i rau deloc in formula asta :)

adixor

Re: Tikal II

Post: # 10659Post adixor
26 Jan 2011, 00:07

poti scrie pe baza jocurilor tale o impresie sau o comparatie cu tikal 1, sau .. ma rog.. un review daca se poate, dar macar o impresie :)

haretel

Re: Tikal II

Post: # 10660Post haretel
26 Jan 2011, 00:12

tikal I n-am jucat; as avea timp de scris review seara, dupa 10 - cand se culca Ioana (fetita mea)
poate apuc sapt asta, da' nu promit

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”