TtA aSoC, Cosmic Encounter

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9382Post suf
24 Dec 2010, 11:33

from http://www.boardgamegeek.com/image/236169
Through the Ages: A Story of Civilization

from http://www.boardgamegeek.com/image/411297
Cosmic Encounter

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9383Post tasurinchi
24 Dec 2010, 11:39

Atentie mare la Cosmic Encounter! Nu recomand sa-l joci cu ea :lol:

Daca cumva nu l-ai vazut inca:

Sa le stapanesti sanatos! :)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9386Post suf
24 Dec 2010, 12:01

Haha! Stiu ca e periculos. Abia astept sa-l joc!

Dang

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9388Post Dang
24 Dec 2010, 13:52

Felicitari pentru achizitii.
TtA aSoC este un joc superb!

adixor

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9423Post adixor
27 Dec 2010, 22:56

ai pus mana pe unul din cele mai bune (si cumva .. diferite.. ) jocuri de civilizatie existente. sper sa-ti placa. de CE nu stiu mare lucru desi am auzit de bine.. sa ne zici cum ti se pare dupa ce apuci sa le joci!

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9433Post suf
28 Dec 2010, 09:37

Am bagat TtA full game de 3 ori. Ne place foarte mult. L-am jucat in 2, dureaza 3 ore o partida. Cosmic Encounter inca nu l-am jucat. Cred ca in curand imi fac un raft doar cu jocuri pe care n-am apucat sa le deschid. Incerc sa invatz 1-2 jocuri noi in fiecare saptamana ca sa nu raman mult in urma :)

Referitor la un thread (nu mai stiu care) ce l-am citit mai devreme pe-aici pe forum: Studiez review-uri si comentarii ca sa-mi aleg jocurile, dar pana la urma e musai sa le iau si sa le joc ca sa vad daca imi plac sau nu. Sunt tot mai greu de ales de vreme ce apar atat de multe in fiecare an, dar le gasesc, le cumpar, le invatz, le joc, si apoi decid daca raman sau pleaca. Pana acum n-am cumparat jocuri rele, dar sunt un mofturos.

adixor

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9438Post adixor
28 Dec 2010, 11:03

intr-adevar, nimic nu se compara cu a juca jocul (nici macar cititul si intelesul regulilor! pentru ca nu poti prinde feel-ul si flow-ul jocului - sorry pentru englezisme - sorry si pentru "sorry" :D ).

review-urile insa te pot ajuta sa filtrezi din noianul de jocuri doar cele care merita investigate in detaliu. si cum sunt din ce in ce mai multe, review-urile devin destul de importante. si aici as putea incepe o discutie trista despre cum as vrea sa existe mai multe review-uri pe forum dar mai bine nu :)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9440Post suf
28 Dec 2010, 11:34

Da, tot am zis si eu ca fac un review, dar cum lucrez si de sarbatori, mai greu cu timpul.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9486Post suf
31 Dec 2010, 01:11

Am jucat TtA de vreo 4 ori (in 2, ca nu prea indrazneste lumea). Nu stiu cum va fi dupa mai multe jocuri, dar acum ne place foarte mult. N-am reusit sa coboram sub 3 ore/joc (full), dar nici n-am suferit de la downtime. Probabil ca in 3 se simte. De-ar putea "muta" toti jucatorii de-odata... :D

ciocanul

Re: TtA aSoC, Cosmic Encounter

Post: # 9489Post ciocanul
31 Dec 2010, 08:07

suf wrote:Am jucat TtA de vreo 4 ori (in 2, ca nu prea indrazneste lumea). Nu stiu cum va fi dupa mai multe jocuri, dar acum ne place foarte mult. N-am reusit sa coboram sub 3 ore/joc (full), dar nici n-am suferit de la downtime. Probabil ca in 3 se simte. De-ar putea "muta" toti jucatorii de-odata... :D
Si eu sunt foarte curios de tta. Poate il incercam in 1 daca nu o sa fim prea varza. :)

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”