Masa de boardgame - productie de serie mica - Fremenul

materiale fan-made: extensii, variante, imagini, tutoriale, player-aid-uri
Post Reply
User avatar
Fremenul
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 116
Joined: 23 Sep 2016, 17:52

Masa de boardgame - productie de serie mica - Fremenul

Post: # 119116Post Fremenul
30 Jan 2021, 11:28

Salutare,
Anul acesta planuiesc sa realizez mese de boardgames pentru piata din Romania, oferind cateva variante de personalizare: pentru inceput 2 dimensiuni standard, cateva culori de finisaj si cateva accesorii.
O sa continui sa updatez acest topic pe masura ce proiectul se dezvolta, insa acum o sa duplic mai jos o postare de pe Facebook in care va invit sa completati un sondaj, sa ma ajute la evaluarea interesului pentru proiect si a variantelor pe care sa le prototipam mai intai:

"Am inceput testele de prototipare pentru a realiza mese de boardgames, pentru inceput pentru piata interna. Cam peste o luna o sa revin cu mai multe informatii si poze, insa pana atunci va invit sa completati urmatorul formular, daca ati dori o astfel de masa in viitorul apropiat.
Avem nevoie mai intai sa vedem cam pe ce variante sa ne axam in ofertare si prototipare in prima faza, urmarind pe termen mediu o mica productie de serie.
Momentan vom realiza masa din placaj de mesteacan de diverse grosimi + picioarele de fag. Am in stoc un prim lot de neopren albastru pentru suprafata de joc si suporti de pahare de inox.
In februarie realizam teste si o prima masa si apoi putem lua comenzi pentru martie-aprilie. De proiect ma ocup eu personal, impreuna cu cativa colaboratori cu mai multi ani de experienta in productia de mobilier pe comanda.
Multumesc si spor la joaca!

https://forms.gle/YBkaytrzEMJwm6NR6 "

[Nu am poze inca cu un produs finit, revin in cateva saptamani cu mai multe detalii]

Multumesc,
Florin Barascu - Fremenul

Post Reply

Return to “Cercul fanilor creativi”