jungle speed deluxe

materiale fan-made: extensii, variante, imagini, tutoriale, player-aid-uri
Post Reply
User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

jungle speed deluxe

Post: # 36900Post fl0po
13 Mar 2013, 13:14

Inca de la inceput m-a enervat insertul de la Jungle Speed deluxe. Cartile se amestecau cum vroiau ele in cutie imediat cum puneam jocul pe raft in pozitie verticala. Pe langa asta avand obsesia sleevuitului stateam cu un mare stres stiind ca Jungle Speed nu are sleevuri mai ales luand in calcul prezenta copiilor la masa de joc si felul in care se deruleaza jocul. Deci ajungem iar la matematica. Calculul e simplu copii+speed+ceva haos+lipsa sleevuri= dezastru. Am cumparat niste sleevuri thick pentru Dixit (Swan Panasia de la Regina si Nebunul) si am imbracat repede cartile dupa care a urmat scurtarea slevurilor cu cutterul. Se potrivesc perfect! Nicio sansa sa le mai bag in cutie fara sa renunt la insert. Asa ca....m-am apucat de manufacturat si insertul. Acum ca totul arata asa cum trebuie cand deschid cutia iar pericolul uciderii cartilor a fost oarecum indepartat voi dormi linistit la noapte...
from http://www.boardgamegeek.com/image/1600851

from http://www.boardgamegeek.com/image/1600852

from http://www.boardgamegeek.com/image/1600853
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36901Post 26octombrie
13 Mar 2013, 13:37

te-as lasa singur cu jocurile mele fo' doua zile, cred ca mi le-ai face mai frumoase... :D

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36903Post fl0po
13 Mar 2013, 13:44

da...mai ales ca am deja antrenament cu elder sign...si daca tot a venit vorba daca vrei manualul nou de la elder sign ti-l pot da tiparit in format carticica...identic cu cel original..dar un pic mai mic ca si dimensiuni. Moca!
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36905Post 26octombrie
13 Mar 2013, 13:48

oo, da! saru-mana mult. chiar la manual ma uitam, mie-mi printeaza aiurea imprimanta si ma intrebam, sa-l fac asa, urat, sa nu-l fac...
cum facem?

profit de ocazie sa te mai ispitesc odata: nu vii maine in Lente, nu prea e fum, e cald si au papa bun? mai joaca si fetele ceva... ;)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36907Post fl0po
13 Mar 2013, 14:00

vedem cum facem. ti-l trimit cumva prin cineva....e posibil sa ma vad Sambata cu Mihai. Vis a vis de Lente raspunsul este acelasi. Nu ca nu mi-ar placea partea cu joaca...dar spatiul mi se pare total nepotrivit pentru copii. Chiar daca nu se fumeaza (sa zicem) fumul e la el acasa acolo. Si cand am fost la mansarda unde nu se fumeaza...cand am ajuns acasa am scos jachetele afara deoarece duhneau a tutun. Au timp destul sa inhaleze porcarii (voluntar sau involuntar)...asa ca incerc sa le protejez cat pot!!! Ne jucam acasa unde nu se fumeaza...dar vom trece la miscare in parc in curand...asa ca boardgame-urile vor fi pe locul doi pana la toamna...he he. Oricum, merci de invitatie.
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36913Post 26octombrie
13 Mar 2013, 14:30

sunt cu caputzul, nu de lente vorbeam, ci de Mystic tree :oops:

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: jungle speed deluxe

Post: # 36914Post 26octombrie
13 Mar 2013, 14:32

fl0po wrote:...dar vom trece la miscare in parc in curand...asa ca boardgame-urile vor fi pe locul doi pana la toamna...he he. Oricum, merci de invitatie.
de-abia atunci vom putea sa le imbinam; sa vezi ce seri de joc putem face pe terasa din IOR... :D

Inca odata, multumesc mult!

Post Reply

Return to “Cercul fanilor creativi”