Mi-am incercat si eu mana la pictat

materiale fan-made: extensii, variante, imagini, tutoriale, player-aid-uri
Post Reply
Stefana

Mi-am incercat si eu mana la pictat

28 Jul 2013, 13:49

Salutare tuturor :D E prima data cand postez aici, de altfel sunt novice si in categoria boardgame-urilor (acum 3 luni am cumparat si jucat pt prima data Descent, m-a prins si de atunci sunt un Overlord malefic :twisted: ). Am zis sa ma apuc si de pictat, intr-o saptamana am facut monstrii din joc si acum ma apuc si de eroi. Problema e ca singurul meu "evaluator" este prietenul meu si, sa fim sinceri, nu cred ca e prea obiectiv, asa ca m-am gandit sa imi iau inima in dinti si sa postez pe forum. Feel free to criticize, chiar imi doresc sa imi imbunatatesc tehnica si accept orice fel de sfaturi (mai ales cum sa pictez fete, sunt noob la asta :lol: ).

Image
Asta e prima figurina pictata, nu e terminata, dar am pus-o sa vedeti de la ce am plecat :D
Image
Image
Image
Goblinii si zombii au fost primii monstri pictati (si se vede).
Image
Image
Image
Image
Proxy-ul nostru pentru Hugo the Glorious.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ignorati environmentul verde, dar era singura lumina buna pe care am gasit-o ieri.

AngelEye
King Meeple
King Meeple

Re: Mi-am incercat si eu mana la pictat

28 Jul 2013, 15:03

Foarte frumos , din punctul meu de vedere care nu sunt cunoscator in ale picturii :) Felicitari si spor la pictat in continuare, talent e clar ca ai.

danielM
King Meeple
King Meeple
Custom Rank: general de sufragerie

28 Jul 2013, 15:18

felicitari ! sunt foarte reusite miniaturile, imi place in special prima figurina.

criss

28 Jul 2013, 17:38

Si mie imi place prima figura (Warhammer), desi trebuie modificate niste culori,
(de exemplu zalele elfilor din "Sea Guard" sunt argintii; prea mult gri etc.).

Image

Stefana

01 Aug 2013, 12:51

Multumesc mult de pareri :D
criss wrote:Si mie imi place prima figura (Warhammer), desi trebuie modificate niste culori,
(de exemplu zalele elfilor din "Sea Guard" sunt argintii; prea mult gri etc.).

Image
Figurina Warhammer a fost pictata in fuga intr-un magazin Games Workshop si nu stiam cum ar trebui sa arate asa ca am facut-o cum mi-o imaginam eu. Macar e destul de asemanatoare :lol: O sa incerc sa o fac cum e in poza, ar arata mult mai bine asa, evident. Am gasit o carte Citadel in format pdf cu tehnici diverse, ma apuc de studiat :geek:

Post Reply

Return to “Cercul fanilor creativi”