Space Hulk 4th edition

materiale fan-made: extensii, variante, imagini, tutoriale, player-aid-uri
Post Reply
User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Space Hulk 4th edition

Post: # 57278Post fl0po
08 Nov 2014, 00:33

s-a apucat cineva de pictat space hulk. io ma uit in cutie si ma ia groaza. detalii ca la balamuc. ar fi interesant de stiut daca exista co-suferinzi p-aici....sau co-ingroziti....

status: ceva tokene punchuite, cateva miniaturi scoase de pe sprue si cam atat. practic nu am facut mai nimic, doar am pierdut cateva ore de slefuiala, lipiceala pe ici pe colo. space marines sunt ready pt primer. broodlordul are o mana rupta. asa am gasit-to in cutie. fuck! fuck! fuck. faza najpa e ca nu am gasit in cutie bucata care lipseste..so fuck x3 again. am dat mail la GW si se pare ca sunt sanse sa primesc unul nou si intreg....
mi-am facut coraji sa aplic un primer pe un space marine. am folosit spray vallejo, black. inainte aveam o miniatura rosie si frumoasa, acum am un Marin negru si urat. a, si mai am si 2 deshte negre....dar astea erau urate si inainte. he he....
cam atat....
HACK OR GET WHACKED!

criss

Re: Space Hulk 4th edition

Post: # 57287Post criss
08 Nov 2014, 10:40

Dupa sute de miniaturi pictate am ajuns si eu la concluzia baietilor de pe forumul W40k... primerul alb este mult mai bun decit cel negru (exceptind vehicolele, la care e mai bine cu negru). BTW, am terminat de pictat cele doua armate de DBA, aproape tot Flames of War-ul, citeva regimante de WF si citeva zeci de miniaturi W40k (incluzind acesti Space Marines de care vorbeai). M-am cam saturat de atita pictat... :o

Post Reply

Return to “Cercul fanilor creativi”