O zi de sambata in Middle-Earth

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

O zi de sambata in Middle-Earth

Post: # 127521Post Imago
08 Jan 2022, 23:23

"Nu subestima niciodata un prost, ar putea sa aiba noroc"- Sauron la conferinta de presa, incercand sa explice de ce a pierdut in fata lui Frodo & Co

- Boromir, Legolas, Gilmi si Gandalf cel Sur au murit in apararea inelului. Peregrin Took si Meriadoc au fost pierduti in drumul spre Crack of Doom. Am omorat atatia eroi si am pustiit atatea orase libere. Insa astazi ne-a lipsit norocul pentru a distruge Middle-Earth.
- Pe cine ati remarcat totusi astazi cel mai mult?
- Vreau sa le multumesc generalilor mei - Saruman cel Alb, Angmar si Mordu. S-au descurcat excelent. Dunledini si easterlinii sau fost deasemenea minunati - au omorat atatia oameni nevinovati in asediul de la Grey Havens.
- Domnule Mairon, ce parere aveti totusi de prestatia slaba a orcilor din Isengard? Credeti ca Helm Deep ar fi trebuit sa fie atacat mai devreme?
- Orcilor din Isengard le-a lipsit experienta. Sunt tineri si entuziasmati, ard de nerabdare sa bea sange nevinovat. Cu totii ne dorim asta, asa ca ii intelegem. In cazul dat, ar fi trebui sa astepte pana strangeau o armata cu 5 unitati de elita.
- Domnule Sauron, parerea spectatorilor este ca Saruman a gestionat total gresit invazia Rohanului. Credeti ca e timpul sa aduceti un nou locotenent in Fortareata de Fier?
- Saruman este un vrajitor malefic, care a nenorocit multe regate in cariera sa. Stim cu totii cat de talentat si minunat poate fi, si il iubim pentru asta. Un singur asediu ratat nu ii invalideaza meritele si capacitatile.
- Insa Elrond a spus ca ati pierdut inelul in fata unei bande dezlanate de aventurieri. Cum explicati faptul ca doi hobiti flamanzi au putut distruge un inel atat de puternic?
- Elrond este un carcotas batran care doar critica. Unde a fost el in timpul bataliei? In Rivendell. E usor sa judeci cand privesti de pe margine. El n-ar putea provoca nici a zecea parte din nenorocirile de care au dat dovada astazi orcii din Mordor. Nu putem certa copiii pentru o singura infrangere. Sunt tineri si trebuie sa-i protejam.
- Domnule Gothaur cel Crud, oamenii liberi va acuza ca folositi tactici necinstite in lupta. Incercati sa corupeti Fratia, in loc sa luptati militar, cinsti…
- Nu raspund jurnalistilor elfi. In toate articolele imi reinterpretati vorbele. V-am lamurit, noi avem un joc frumos, pozitiv. Va multumesc (se ridica si se indreapta spre iesire)
- Dle Sauro…
- Va doresc o seara buna.

"Doi hobbiti il inving pe Sauron", "Greseala impardonabila a lui Saruman il costa pe Sauron Inelul Puterii", "De ce nu vor oamenii sa foloseasca Vulturii in calatoria spre Mordor? Un cercetator elf explica"
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

crazyfroggg
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 21 Jan 2017, 08:52
Location: Cluj-Napoca

Re: O zi de sambata in Middle-Earth

Post: # 127523Post crazyfroggg
09 Jan 2022, 08:52

Fain joc, am avut ocazia să-l încerc și eu anul trecut.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: O zi de sambata in Middle-Earth

Post: # 127532Post Imago
09 Jan 2022, 15:29

crazyfroggg wrote:
09 Jan 2022, 08:52
Fain joc, am avut ocazia să-l încerc și eu anul trecut.
Si, cum ti-a parut jocul? Eu am multe partide la activ, e un joc care straluceste dupa ce il stii mai bine.

crazyfroggg
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 21 Jan 2017, 08:52
Location: Cluj-Napoca

Re: O zi de sambata in Middle-Earth

Post: # 127542Post crazyfroggg
10 Jan 2022, 06:42

Te cred, e un joc care trebuie explorat. A fost fain, foarte tematic.

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: O zi de sambata in Middle-Earth

Post: # 127799Post danielM
21 Jan 2022, 16:02

Haha, foarte tare!

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”