Battlestar Galactica in 2

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
chrislove

Battlestar Galactica in 2

Post: # 477Post chrislove
19 Jan 2010, 02:09

Imagini de la set-up (cu extensia Pegasus) :
IMG_2882.JPG
IMG_2883.JPG
IMG_2885.JPG
Eu eram Chief, el era KAt. Am impartit cartile de Loyalty. Am decis sa nu jucam pana la 8 puncte de destination, ci pana la 6, si la jumatate (adica 3 puncte) sa impartim alte carti de Loyalty.
La inceput era liniste, desi eu eram cylon. Asta pentru ca am luat decizia sa ma infiltrez cat mai bine pe nava oamenilor, sa ii sabotez cat mai mult. Prima parte a fost cam linistita pt. gustul meu, dar am facut cat mai "rau " am putut. Prima carte de destination m-a uimit ca era de 3, asta insemna ca am ajuns la jumatatea jocului, si nu prea mai aveam timp (resusele navei erau destul de multe). Atunci am luat decizia sa imi dezvalui adevarata identitate :). Mai ales ca, cartea mea de cylon imi dadea 2 Centurioni pe nava human, ceea ce era un avataj pentru mine. Am tot tras speranta ca voi putea sa ii duc la capat pe centurioni (o alta modalitate de a castiga), si am mers mai mult pe strategia asta.
Cum in extensie regula e ca se aplica in continuare miscarea navei pe tura cylonul care joaca un crisis card, am evitat sa joc crisis cards, tocmai ca sa mai incetinesc miscarea, sa castig timp (sa pot misca centurionii pana la capat). Numai ca nu am reusit sa inaintez f rapid cu centurionul, si am abandonat proiectul asta. Si cand el a tras si a doua carte de destination tot de 3 mi-a picat fata. Asta insemna ca eram in ultimele ture de joc si trebuia sa imi duc planurile la sfarsit cat mai repede. Asa ca m-am axat pe pierderea resurselor, dar nu mi-a ajuns timpul. Asa ca el a castigat, cu resursele pe 2 ;) .
IMG_2887.JPG
IMG_2890.JPG
IMG_2894.JPG
IMG_2896.JPG
Comentariile le adaug maine

chrislove

Re: Battlestar Galactica in 2

Post: # 524Post chrislove
24 Jan 2010, 15:24

Am adaugat comentariile :)

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”