Shadows over Camelot reloaded

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Puf

Shadows over Camelot reloaded

Post: # 566Post Puf
26 Jan 2010, 23:00

Am jucat inainte sa plece Haretel din tara un SOC in 4. Da! Da! Stiu! Ati mai auzit de noi jucand SOC!
Dar de data asta am facut ceva ce apare in manual...am urmat instructiunile privind o alta posibilitate de joc - si a schimbat complet fata (sau spatele) serii.
Am plecat drept niste tarani amarati pusi pe fapte mari (ceva gen Frodo Baggins of the Shire :D ), iar pentru a ne putea lua puterile speciale si a ne alege cavalerii a fost nevoie sa castigam o batalie.
Let me be more specific :D : De exemplu eu am primit un zar (ales aleator) cu 4 la viata, Am strans niste carti (zeii mesei rotunde mi-au zambit) si m-am bagat la Black Night's Quest (acela unde pui doua perechi de carti) si l-am castigat mi-am ales prima eroul. Apoi m-am bagat si la alt quest iar pe final am lasat pe altcineva sa il castige ca sa isi aleaga erou (team work). Tradatorul?...Oh! Tradatorul! Bineinteles ca in primul joc nu a fost tradator...dar in al doilea! La sfarsit ne-am dat seama ca daca exista un tradator ar putea la fel de bine sa se arate pentru ca nu mai avea ce pierde, dar tradatorul a fost masochist...a invartit cutitul in rana, ne-a incurajat sa castigam si ultimul quest ne-a ajutat sa il castigam si cand eram mai bucurosi si-a dezvalui identitatea - Haretelul The Beast! - si nu si-a dat nimeni seamaca el a fost all along :))

La jocul asta nu ai cum sa te superi..nu ai cum sa suferi pentru ca numai unul se bucura (tradatorul) sau se intristeaza (tot el)...toti cavalerii loiali nu au cum sa fie suparati in acelasi timp :D...e mult prea tare!

chrislove

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 567Post chrislove
26 Jan 2010, 23:35

Ma bucur ca va place. As vrea si eu sa il mai jucam, dar trebuie sa ne strangem mai multi ca sa fie fun.

haretel

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 932Post haretel
15 Feb 2010, 21:27

Pai cum facem sa ne strangem intr-un weekend ? :)

User avatar
Indy
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 191
Joined: 24 Jan 2010, 18:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 938Post Indy
15 Feb 2010, 21:39

Stabilim un weekend in care putem mai multi, stabilim o locatie...e voila ! :D

adixor

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 942Post adixor
15 Feb 2010, 21:45

heh. locatia e problema. eu tot caut si nimic desi tot discut cu diverse entitati (sa le zic). da-mi o locatie .. et voila!! :D in general acasa la cineva (oricine) nu e mereu cea mai buna idee, mai ales pentru mai mult de 5 maxim 6 oameni. sau cel putin din experienta mea.

Ioana

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 944Post Ioana
15 Feb 2010, 22:02

Tocmai am fost sambata intr-un local, se numeste Mandala (http://www.mandalaclub.ro/), si mi se parea destul de potrivit pentru o seara de jocuri. Nu se fumeaza (un lucru bun pentru ca nu ne vom afuma jocurile :D ), se poate manca, nu e galagie prea mare iar mesele se pot uni fara probleme. Un singur impediment: se inchide la ora 22:30.
Daca are cineva alte propuneri, sa le auzim!

adixor

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 945Post adixor
15 Feb 2010, 22:06

poti sa vorbesti cu ei sa-i intrebi daca am putea veni cu jocuri and stuff? eu astept raspuns de la ceanaria Rendez Vous si mai am cateva pe lista de discutat.

p.s. pt mine 22:30 e ok, ca somnicu vine mai repede la mine decat la media celor din jur :))

Ioana

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 947Post Ioana
15 Feb 2010, 22:14

Mi-au dat ok-ul cei de la Mandala. Singura cerinta pe care o au (foarte pertinenta de altfel), este sa facem consumatie.
Avand in vedere ca localul se inchide la ora 22:30 va trebui sa ne strangem destul de devreme, sa avem timp sa jucam cel putin un joc doua.

haretel

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 953Post haretel
15 Feb 2010, 23:15

ar fi o treaba; sa faceti, daca se poate, o sectiune noua in pagina principala legata de treaba asta (poate devine chiar o obisnuinta); trebuie doar sa invingem inertia....si sa avem cu cine sa o lasam pe junioara :)

adixor

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 956Post adixor
15 Feb 2010, 23:24

in progress...

Puf

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 966Post Puf
16 Feb 2010, 15:06

hai ca asta cu plasatul junioarei se rezolva zic eu destul de usor o seara ;)...just say when :D

Ioana

Re: Shadows over Camelot reloaded

Post: # 968Post Ioana
16 Feb 2010, 15:14

Vezi aici: [forum]viewtopic.php?f=57&t=184[/forum]

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”