Rinoree Robots

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
acidutzu

Rinoree Robots

Post: # 22791Post acidutzu
13 Feb 2012, 19:21

Multumita multiplelor tulpini ale virusurilor am racit iar sezonul asta. Inmultit cu o rinoree turbata a insemnat ca am facut noapte alba.
Si ce puteam face la ora 2.00? Calculator ioc, ca e in dormitor. Televizor ioc, ca nu era nimic in afara de lucruri neimportante in reluare sau ziaristi cu lacrimi in ochi, aflati in genunchi langa mormanul de zapada, desi se vedea in stanga lor ca nivelul zapezii era cu 2 metri mai mic, care se intrebau de ce nu se poate deszapezi cu ajutorul iubirii. Vasta mea colectie de filme, luata...:roll:...legal de pe net, era inutilizabila pe motiv de calculator inchis.
Asa ca am cautat un mic joc, care sa imi umple timpul. Este surprinzator de trist sa vad ca nu gasesc in mica mea colectie un joc solo atunci cand am nevoie. M-am si ramolit ca daca imi ia prea mult sa intind jocul mai bine nu il joc :( . Am trantit pe masa Ricochet Robots si l-am uzat in toate modurile cu putinta. Mai doua, trei tokenuri, mai un pachet de servetele, mai o privire la tv, sa ma asigur ca nu a trecut sfertul de ora fara sa prezinte batranul inzapezit si sa se intrebe ce fel de tara suntem noi daca avem ninsoare si in 2012. Pai ninsoarea e o chestie de ev mediu, nu de tara cu pretentii europene! Mai inca cinci, sase tokenuri castigate, mai o tabla intoarsa. Mai alte pachete de servetele, mai un verde in colt sus, mai inca un ochi la tv ca nu cumva sa fi disparut zapada si eu sa nu fiu la curent. Ziceam eu ca am jucat solo, dar de fapt jucam impotriva racelii. Fara ca ea sa stie sau sa ii pese, dar asta e o alta discutie. Am invins-o cu 51 la 0. Sala este in delir. Probabil din cauza lipsei de oxigenare a creierului.
M-a intrebat Oana daca nu m-am plictisit de el. Pai ce puteam sa fac daca a bodoganit in somn ca "A dat strechea-n tine de umbli prin cutii la ora asta (jocurile fiind tot in dormitor)! Nu ma forta sa-mi iau bigudiurile si halatul de mortal combat!!" atunci cand eu cautam pe intuneric Castle Ravenloft.

P.S. Am demarat varianta family a jocului in care o las pe ea sa gaseasca varianta corecta si, daca nu se vrea gasita in niciun fel, atunci ma bag si eu in treaba cu cal la C4. Astfel nu mai priveste Ricochet Robots de parca i-ar fi luat ultima pereche de sandale de pe raft. :lol:

criss

Re: Rinoree Robots

Post: # 22800Post criss
14 Feb 2012, 10:21

Uitindu-ma prin cufarul tau si DT2: Prison parea un candidat bun...

acidutzu

Re: Rinoree Robots

Post: # 22809Post acidutzu
14 Feb 2012, 13:17

Stiu asta, dar doua noaptea + cufar langa pat = iau primul joc solo pe care pun mana. ;)

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rinoree Robots

Post: # 22813Post VickdaReaper
14 Feb 2012, 15:32

Inseamna ca trebuie sa-ti imbunatatesti skill-ul de stealth. ;) Sau sa-i reduci awareness-ul Oanei... :)
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

acidutzu

Re: Rinoree Robots

Post: # 22816Post acidutzu
14 Feb 2012, 15:50


Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”